Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadný alternátor asi

Ahojte lidi prosím vás žádám vás o radu. Bratr má skoro nové auto jen mu to nejezdilo kvůli baterce tak jsem tam přijel se starou Audinou 80tkou a dal jsem tam baterií z ní bratrovi auto klapala všechno v pohodě vyndal jsem ji a že jí dám zpátky do svý audiny jenže + kontakt mi tam nechtěl vlízt tak jsem jako debil se snažil zabouchat kladívkem a najednou pro připojení téhle a jakékoli baterie se mi začne kouřit z alternátoru takže teď nevím co stím. Když jsem tam strčil novou tak se tak hrozně zakouřilo z alternátoru že to jsem ještě neviděl. Prosím o radu bojím se když koupit novej alternátor aby se mi z něj znova jen nezahulilo a nic víc. Moc vám děkuju chlapi za veškerou radu

Najprv si zisti, čo je vadné. Alternátor určite, takže ten demontuj z auta. Pripoj baterku a naštartuj. To by malo ísť, akurát ti bude svietiť kontrolka nabíjania. Ak sa ti to podarí, tak si zagratuluj a daj si frťana. A potom napíš sem do poradne o radu, ako otestovať a opraviť alternátor.
Poznámka: Ak je na remeni (ktorý ťahá alternátor) aj nejaké iné zariadenie, tak samozrejme alternátor tam nechaj, odpoj z neho len elektriku.

Hele moc díky za radu a za všechno jenom alternátor to schytal a stejně mi tam kvičela na něm už volnobežka a baterku ještě zkusím zachránit pořádným nabitím a přeměřením tak uvidim ale když odpojím alternátor a dám tam novou baterku tak auto chytlo zaplať pán bůh v pohodě