Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komínky na střeše - k čemu slouží?

Dobrý den, mám možná triviální otázku..co jsou to takové ty komínky na některých střechách domů? Tipuji, že se v domě topí plynem a spaliny jdou těmi komínky do okolí. Tipuju správně? A je logická úvaha, že bydlet v úrovni a zároveň v těsné blízkosti takové střechy a nemít možnost větrat na opačnou stranu není úplně ideální? Děkuji.

Kuřák kdekoliv proti větru je problém. Může to být klidně panelák naproti a je potřeba zavřít.
Jinak v paneláku je slyšet úplně všechno, já tam žiju celý život, tak mě to nepřijde (stejně jako hospoda, čistička, střelnice, tankodrom, pivovar a co to všechno máme v okolí; ta čistička už cítit neni, ten pivovar občas, střelnice a hospoda slyšet občas jsou (patří to k běžným zvukům na sídlišti), hlavně jak se uvolnil lock down, tak to bylo hustý (hospodáři i střelci doháněli to, co zameškali) a tankodrom už dávno nefunguje co neexistuje základní vojenská služba), ale znal jsem pani, která se na stará kolena přestěhovala do paneláku a zbláznila se z toho tak, že ji museli hospitalizovat v psychyatrické nemocnici (podrobnosti úplně nevim, drby nesbírám). Marně jsme ji vysvětlovali (nejen my), že to nejsou mimozemšťani (nebo co to mělo být), ale že zvuky, které slyší (i podle toho, jak popisuje), jsou prostě normální, protože v paneláku je všechno slyšet, a to byl panelák, kde byla garsonka vedle garsonky.
Ale jinak je bydlení v paneláku celkem pohoda.