Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zakrýt dlaždicové lišty?

Ahoj,

chtěl bych Vás poprosit o radu, jestli někdo řešil něco podobného. Budu předělávat pokoj na dětský pokojíček, kam přijde koberec, který pravděpodobně dám na plovoučku viz. foto, a jedná se mi o to jak byste zakryly dlaždicové lišty na zdi aby to mohlo vypadat dobře. Chtěl bych se vyhnout strhnutí těch dlaždic, ale nějak nemohu na nic kloudného přijít. Už jsem zkoušel kupovat pár lišt v nějakém hobby marketu, které vypadaly dost hluboké aby to překryli, ale bohužel nic.

Díky za tipy, rady :)

Řešení:

Nepíšete, jak je široká původní dlaždicová lišta, ale volil bych běžné široké kobercové lišty pro nalepený pás koberce, pokud by byly ještě málo široké, klidně nalepit pás koberce přímo na dlaždicovou lištu pomocí oboustranné lepenky nebo chemoprenu

6,7cm výška a hloubka toho stříbrného hořejšku je 1,2cm

díky za tip, já zkusím až vyberem koberec jestli by to šlo přímo na to, protože já jsem chtěl schovat i tu stříbrnou, která je cca o 1-2mm víc do místnosti než ta dlaždice, že to není zároveň s ní

No není to hezký, já jsem z počátku dal plovoučku a právě jsem chtěl sehnat i lišty větší, kterými bych to zakryl protože mi bylo líto to strhnout protože to navazuje na dlažbu a nechtěl jsem to celé narušit, ale bohužel se nepodařilo nic sehnat a pak se to posunulo do stavu, že teď z místnosti je potřeba udělat dětský pokoj. Takže se rozhoduju zda plovoučku nechat dát koberec a vykašlat se na lišty a nebo dát pryč plovoučku, koberec na dlaždice a nechat lišty a nebo strhnout lišty udělat to jak to má být když chci koberec. A nebo prostě to nechat hnusný s tím, že nebude práce když by se pak vše dalo pryč a byla by tam zas ta klasická dlažba. :/

viz. fotky napoví víc, jak byste to řešili vy? mám v plánu pak byt prodat cca 3 - 5 let horizont a nechtěl jsem do toho právě zasahovat no, ale asi mi nic jiného nezbyde, stejně to bude dětský pokoj a ta dlažba je na ****

Ja jsem to vyresil drevenymi listami. Ty jdou i ke koberci i k nabytku (taky drevo).
Drevena deska, zhoblovat na 1,5-1,7 cm, horni frezkou udelat pohledove pekny okraj a zespod bud frezkou nebo hoblem zadlabat drazku odpovidajici profilu dlazby na zdi.
Pak jsem to silikonem nalepil a cajk. Pohledove pekny… ;-)
m.