Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Balkony-instalace balkonu po dílech-po částech, bez jeřábu

Dobrý den do kutilské poradny,

chceme instalovat na stěnu směrem do dvora domu balkony.
Na levou část 4 a pravou strana také 4 balkony, směrem do uzavřené
zahrady – obklopené domy, bez možnosti přístupu těžké techniky.
Výška stěny je 18 metrů, instalace balkónů od 3,5 metru, do 15 metrů výšky (po cca. 3 metrech).

Balkony chceme cca. 3 m délky a šíře-hloubky 1 až 1,3 metru.
Balkony asi z hliníku (nebo ocelových profilů).

Balkóny bychom chtěli instalovat-poskládat z jejich menších částí přímo z bytů výškaři nebo pracovníky z lešení…
Celý balkón o rozměru 3 m x 1,3 m nelze byty pronést a na
uzavřený dvůr-zahradu se nedostane jeřáb (ani malý jeřáb – pavouk).

Má někdo s tímto způsobem instalace balkónů zkušenost?
Poprosil bych o doporučení na nějaké balkónové systémy, ideálně lehké, které
lze instalovat i po částech, viz. naše omezení v přístupu pro jeřáb apod.

Děkuji za odpověď.

Děkuji za odpověd.
Z druhé strany před domem je úzká a jednosměrná ulice, tzn. muselo by se na městě vyřizovat a zaplatit povolení pro jeřáb.
Pokud by vůbec jeřáb povolili tak částka za jeřáb nebude malá.

Otázka míří spíše na možnost použít sestavitelné - montované systémy balkónů, kvů-li možnosti instalovat díly
balkónu z bytů případně díly instalovat a spojit z venkovního lešení ze zahrady.

Děkuji za reakci. Statik bude vycházet z údajů a počítat s tím co mu bude předloženo v projektu. Proto se nejdříve na sestavitelné - montované balkony informuji. Abych nemusel vymýšlet "kolo" (montovaný balkon), když ho možná už dávno někdo nakreslil a spočítal u něj zatížení atd. Myslím, že pokud se použije správný materiál, tvary a síla profilů, rozměry, ukotvení na táhla apod. tak by se mohl sestavitelný balkon použít.

Asi nevíte co s fondem oprav ale to je podružné. Svépomocí to asi dělat nebudete, tak poptejte firmy a je to jen na nich jak si s tím poradí. Osobně bych se do toho nepouštěl, jelikož ty balkóny budou sloužit jen na ukládání nepotřebných věcí a ze zkušenosti předsedy sdružení nájemníků ( cca 20 vlastníků) po dobu 20 let.

Díky za reakci.

Z dlouhodobých záloh na opravy ..."fond oprav" to pravděpodobně vůbec nebude placeno.
Každý bude platit ze svého, balkony nemůžou totiž mít všichni.

Právě, že firmy, které jsme poptávali údajně neznají žádný montovaný - sestavitelný balkon.

Balkony se v bytových domech fakticky užívají relativně často, vidím to na bytových domech v okolí.
Lidi se sluní, pijou kafe, umísťují na ně kočárky s dětmi, pěstují na nich ovoce, zeleninu, občas na balkony něco odloží atd.
Balkon přidává bytu další funkci a zvedá cenu bytu nad rámec investice za balkón.

Předpokládám, že nejste "předseda sdružení nájemníků" ale předseda Společenství vlastníků nebo předseda BD - bytového družstva.