Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava díry v linu a dřevu

Dobrý den,
když jsme odstěhovali starý gauč, zjistili jsme, že v něm bylo zespodu uvolněné péro, které při sezení rylo do podlahy pod ním.

Bohužel nám takto udělalo díru zkrz koberec do lina a i do dřevéneho podkladu pod ním. Díra má velikost zhruba 4cm na šířku a je 1-2 cm do hloubky, je vidět na fotce v příloze. Koberec neřeším, ale lino a podlahu musím opravit.

Můžete mi poradit jak? Tmel na výpň dřeva? A co místo lina, také nějaký tmel? Náhradní kus lina nemám.

Děkuji za rady.

Tam kde nepotřebuješ vidět lino (třeba pod skříní) si vyřízni kus lina pomocí pravítka tak, aby si udělal čtverec minimálně o 2 cm větší než je díra. Pak tento kus položíš na díru, přilepíš pomocí pásky k linu a v tomto kuse vyřízneš a zároveň prořízneš do prostoru díry kus menší o jeden centimetr. Tím dosáhneš přesný díl, který pak vložíš, přilepíš do díry, která ti vznikne tímto prořezáním. Zbyde ti vlastně rámeček o straně tlusté cca 1 cm. Ten vnitřek vlepíš na podlahu