Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Pokud se osadí kondenzační plynový kotel, místo kotle třeba na uhlí a soustava byla původfně celá di…
George63 09.09.2021 18:34
George63
Souhlasím. Je ale možnost usadit další radiátory, tak by problém odpadl.
Lukas1982 09.09.2021 18:56
Lukas1982
Ano. Ovšem v tom případě je většinou potřeba provést celkovou rekonstrukci celého systému topení. Ne… poslední
George63 09.09.2021 23:14
George63

Pokud se osadí kondenzační plynový kotel, místo kotle třeba na uhlí a soustava byla původfně celá dimenzována na teplotní spád 90/70 st.C, což bylo to běžné (tím je dán výkon topných těles) a nebylo předimenzováno, pak, pokud bylo nutné topit často i na max. teplotu, bude v tomto případě účinnost kondenzačního kotle klesat na úroveň klasického. Kondenzační pracuje s optimální účinností někde kolem teplotního spádu 50/30 st.C. (Poznámka- což je i běžná teplota, na níž pracují i tepelná čerpadla). Takže v jarním a podzimním období možná OK, ale v zimě bude účinnost podstatně klesat.
Jinak i klasické se ještě asi vyrábět budou - viz Destila.
https://www.destila-slavkov.cz/plynove-kotle

Ano. Ovšem v tom případě je většinou potřeba provést celkovou rekonstrukci celého systému topení. Nebo alespoň dosti radikální změny. Což vždy zdůrazňuji, pokud někdo zamýšlí takovouto změnu topného zdroje provést.
Další případné řešení také je, pokud jde o starší objekt, provést dodatečné zateplení objektu, čímž se sníží tepelné ztráty a výkon topných těles pak stačí i při nižším tepelném spádu. A má to i tu další výhodu, že se tím sníží náklady na vytápění celkově. Ovšem je zase potřeba, aby i to bylo provedeno s ohledem na další souvislosti (větrání, zvyšování a kondenzace vnitřní vlhkosti a podobně).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru