Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení přímotopu se čtyřmo dráty

Dobrý den,
měl bych dotaz. Otec odšrouboval přímotom a když jsem ho chtěl dát zpátky, tak jsem zjistil, že tam jsou 4 dráty. Samozřejmě si otec nepamatuje, jak to bylo zapojené.
Poradí mi někdo, jak to zapojit? Dle mého je hnědý plonkovní, tak že bych jako L zapojil černý a hnědý zaslepil, ale jistý si nejsem.

Díky za radu.

Pravdepodobne je jeden z nich ovladaci a jeden ostra faze. A protoze na tohle neni norma(resp z normy neplyne nutnost), muze byt jakykoliv z trojice hneda, cerna a seda jak tvrda faze, tak ovladaci signal. Nezbude nez a)merit b)podivat se do rozvadece, jak je to zadratovany v nem.

Podľa toho lístka si si mohol nájsť napr. toto: https://www.atria.sk/navody-cenniky/Protherm/navody-na-obsluhu/navod-na-obsluhu-protherm.pdf
Takže podľa schémy v tomto dokumente ohrievač vystačí s tromi vodičmi: fáza, nulák a ochranná zem. Ak tam máš privedené štyri, tak je na tebe aby si si vybral tie správne a nikto ti na diaľku neporadí, ktoré to sú. Ak to nedokážeš, tak si zavolaj elektrikára.