Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výplň mezi parameterm a zdí

Ahoj chlapi.

Před rokem mi dělali nová okna a lotos když dělám plyn a osazuji nové radiátory jsem zjistil, že mi sem tam chybí kus výplně mezi parapetem a zdí. (viz příloha)
Co do těch spár můžu nacpat, abych to pak už jen přemaloval? Přemýšlel jsem nějaký štuk, ale ten mívá trochu tmavší barvu..

Díky
H.

To vidím nejakú kyprú, kučeravú pur penu pod parapetom?

Ostrým dlátom osekať, nožom orezať spolu s omietkou penu, zarovnať rez do vógrisu, do roviny. Do vysekanej medzery narezať presne na mieru polystyrén, podlepiť polystyrén stavebnou kotvou, naniesť na polystyrén vrchnú omietku s plastifikátormi, lepidlami, zahladiť zarovno s okolitou omietkou.

Ak nemáš vonkajšie zateplenie je možné za radiátor nalepiť ako bonus na omietku polystyrén až pod parapet. Hrúbka polystyrénu je limitovaná konzolami uchycujúc odsadený radiátor.

Ideálne je pod polystyrén nalepiť dvojmo preloženú, vrstvenú, medzi sebou izolovanú hliníkovú alobalovú fóliu kvôli únikom infra žiarenia cez polystyrén, murivo až do obvodového muriva pod oknom v lokalite miesta radiátora. (Únik infra pod oknami z radiátorov vidieť v zime pod termo kamerou pri nezateplených chalupách).

Polystyrén je možné detto omietnuť, líznuť vhodným materiálom na omietky pred zavesením radiátora.

Nedělej z toho vědu. Naplácat maltu, uhladit rajblíkem, do hladka filcákem. Když dělali okna, vyprdli se na to (bylo-li v ceně i začistění). Jo a na rozdíl od pana Nudy opižlat jen přebytečnou pěnu, malta na ní drží v pohodě. Jsou-li tam velké díry, nacpi tam do malty kousky cihel nebo heblu..