Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím přilepit kachličky k zídce?

Zdravím,
potřeboval bych poradit.
Mám svislou zídku, na kterou prší. Naspod zídky bývaly přilepeny kachličky. Ty kachličky měly na sobě shora a boků ukončovací lištu, aby déšť nezatíkal mezi kachličky a zídku. Po létech se kachličky i s lištou odlouply. Chtěl bych to přilepit, ale nevím čím. Poradíte prosím?

Zídka je cihla a na tom brizolit.

Napadla mě flexibilní stěrka(lepidlo), co se dává pod omítky(to bych musel koupit). Nebo normální cement?(ten mám doma).

Čím zalepit(zatěsnit) spáru mezi lištou a brizolitem, aby tam nezatíkala voda?

děkuji

Co je na horní straně zídky? Nějaké oplechování - parapet s dostatečným přesahem?

Pokud tam pravidelně zatéká, budeš to lepit/opravovat furt. Lišta to nezachrání. Musí tam vůbec ten brizolit být? Nechceš tam natáhnout třeba marmolit nebo něco takového?

Na horní straně zídky jsou takové okrasné cihly(větší než klasický rozměr). Přesah na obě strany zídky je několik centrimetrů(+-5cm).

Do budoucna přijde na dům a tu zídku(je součást domu) silikonová omítka+marmolit. Ale třeba 10let to ještě nebude. Takže chci přilepit kachličky jak to bylo.
Ještě abych doplnil. Zídka je z cihel. Naspod na cihlách jsou ty kachličky(obkládačky) s tou lištou. A ten brizolit je nanesen v tloušťce těch kachliček(možná trochu míň).

Budu tam za 2 týdny až. A pak zase za měsíc. Chtěl jsem si tam už teď vzít něco, čím bych to opravil.

Je to zídka asi metr vysoká. Z cihel. Shora zídky jsou okrasné cihly a ty dělají přesah asi 5cm na každou stranu. Zídka je potažena brizolitem. Pod zídkou je "chodníček" z kachliček, aby tam nerostla tráva. A na zídce vespod jsou zase přilepeny okrasné kachličky proti odstříkající vodě. Tyto kachličky jsou zároveń na tom "chodníčku". Na okrasných kachličkách je ukončovací lišta zkosená směrem k zídce. A brizolit tuto lištu lehce překrývá, takže stékající voda po brizolitu teče pak na lištu a po kachličkách dolů.

Těžko napojím lištu pod brizolit tak, aby nezatékalo mezi brizolit a lištu. Čím tuto spáru zatěsnit?

děkuji