Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalitní bit PZ2

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jestli máte nějaký tip na kvalitní bit PZ2? Má zkušenost je ta, že většinou se mi při práci rozstřelí(nejčastěji se utrhne jedno rameno kříže). Teď jsem koupil z číny 10ks za asi 20kč.... Je to měkké jak máslo. 2 vruty a špička je ojehlená.

Měl jsem roky jeden, koupený u nás, který byl hodně tvrdý a vydržel stovky vrutů. Bohužel, ztratil jsem ho. Značku nevím a tam, kde jsem ho koupil, si už nepamatují, co to bylo zač...

děkuji

Ty značky znám. Viděl jsem někde na síti(při zběžným průzkumu) de walt za 26kč kus. Bosh za 40?kč. Za tyto ceny jsem kupoval u nás v železářství nějaké, co se mi rozstřelily při práci(jak jsem psal výše).
Myslím si, že i ty značkové firmy mají různé třídy kvality a tvrdosti. Dá se v tom nějak zorientovat?
děkuji

Ano, většina dobrých firem má dvě nebo tři řady (hobby, profi, heavy duty), ale v železářství se dá normálně sehnat jen ta první z nich (lidi by to nekupovali a často ani v tom železářství nechápou, proč by měli zbytečně kupovat "ty drahé"). Doporučuji průmyslové dodavatele, jako třeba https://www.hoffmann-group.com/CZ/cs/hot/ Kvalitní bity, třeba Wera nebo Swisstools vydrží hodně, ale stojí 3 eura za kus, i víc.

90% vrutů používám torx už mnoho let. Je to o hodně lepší, než PZ/PH. Objednávám si celé balení vrutů. Někdy se ale křížovému nevyhnu.

Nicméně z Číny jsem si objednal bity torx25 taky asi 10ks/25kč... Právě proto, že je to Torx, tak vydrží o něco déle. Tak 10?vrutů a musím konec zabrousit, protože je z toho kopačak... Je to očividně stejná ocel. Takže torx má životnost tak 3-4x větší, než PZ.

Nicméně Torxy se oplatí u nás i ty běžné za 26kč/ks.

Když se podívám na stránku výrobce Wera, tak tam mají několik řad bitů. Řady Z, TZ, TH, TiN, RZ, BTZ, BTH, BDC, TS, DC.

Chápu, že ty názvy(označení) jsou odvozeny od povrchové úpravy a účelu použití. Může mi však někdo říct, který vybrat? :) U popisků je napsáno, že bity jsou pro zvýšený výkon, pro snížení opotřebení, pro tvrdé materiály.U těch s krčkem pro absorbování točivého momentu.
https://products.wera.de/en/bits_holders_adaptors_the_range_of_bits_bits_for_pozidriv_screws.html