Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlhé teplé štarty motora

Dobrý deň, potrebujem radu. Môj rencek r19 1.8 16S 99kw nechce spolupracovať. Predom píšem že na diagnostiku sa mi ho nepodarilo napojiť keďže univerzálne diagnostiky sa sním nemajú radi, dokonca ani 900eurová diagnostika. Môj problém je nasledovný. Pri studenom motore rencek chytá na brnk. Ak sa motor trošička zohreje, čož je hneď, tak to už štartuje dlhšie (4-5sekund s pomocou pridávania plynu). ALE, ak je motor zohriatý a já ho vypnem a následne hneď štartujem tak chytí normálne na brnk. Dlhšie štartuje ak postojí cca 5 minút vypnutý... Kde môže byť chyba?
Skúšal som aj 2-3krát naťahovať palivo pred štartom (zapnúť kľúčik--vypnúť, zapnúť--vypnúť) a následne štartnúť ale žiadna zmena. Skúsil som odpojiť snímač chladiacej kvapaliny (aby si motor dávkoval zmes pri prevádzkovej teplote) no žiadna zmena.
Sviečky nové, rozdeľovač nový, káble nové, motor komplet po GO, ale rovnaký problém bol aj pred GO. Keď auto naštartuje tak ide pekne, netrhá, normálne akceleruje, ide ako besné :).. Vie niekto poradiť ? Vopred ďakujem.
Video štartu pri teplom motore:
Wt8sEKbf4s0

Štartér toči tak ako má, je to benziňák, tam stačí malá otočka motorom a ak je dobra iskra, vstrek benzínu tak to musí chytiť. Pri dieslu je potrebná "rýchlosť" štartéru. A k tej spojke, ak sa spojka stlačí (preruší sa krútiaci moment medzi zotrvačníkom a prevodovkou), výsledkom čoho je ľachšie točenie sa štartéru. Myslím že to učia aj v autoškole... Niektoré autá dokonca ani nejdú naštartovať bez vymáčknutia spojky ;)

Pokud člověk nemá stodvacítku nebo auto, které vyžaduje sešláplou spojku při startu (typicky japonci) tak se startuje bez spojky. A i ti japonci to mají jen kvůli bezpečnosti, auta jiných výrobců trvají ze stejného důvodu na brzdě....
Důvodem je opotřebení axiálních ložisek. Dnešní auta už dávno mají dimenzované startéry a baterie na start bez spojky.

Snímač teploty nasávaného vzduchu, senzor tlaku v nasávacím potrubí, tlak oleje, generátor impulsů kliky.
V tomhle pořadí bych to otestoval nebo rovnou měnil. Ale jistotu, že něco z toho pomůže, nemám. Je to staré auto, to i po GO motoru může mít tolik vrtochů třebas s elektroinstalací (stačí vyschlejší kondenzátor v ŘJ), že možná motor za nic nemůže.
Předpokládám že GO proběhla někde jak se má a ne v garáži na koleně, takže kompresní tlaky válců jsou taky OK, vůle ventilů taky....

Dobrý den,zaměřil bych se v první řadě na lambda sondu,může špatně vyhodnocovat,nebo je vadná úplně.Také může být narostlá karbonem,někdy stačí třeba na trojku ujet deset kilometrů devadesátkou a vypálí se a je OK.Reguluje poměr kyslíku směsi na základě teploty,tam může být jádro pudla.Nebo jí prostě vyndat a očistit.Ale nejdříve bych ji proměřil.V odkazu je návod.:-)

https://www.pietro-eshop.cz/clanky-navody/_zobraz=vite--k-cemu-slouzi-lambda-sonda-a-jak-poznate-jeji-poskozeni

Katalizátor tam nieje. Ak by bola vadná lambda, alebo by vyhodnocovala zlé údaje, bralo by to viac benzínu, alebo sa pletiem? Spotrebu má dobrú. Plus auto prešlo cez STK úplne v poriadku, ak by bolá lambda vadná, hneď by to ukázalo na emisiách. Premerať ju ale skúsiť môžem. Ďakujem za radu.