Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pásová bruska-

Zdravím a chtěl bych se zeptat na pásovou brusku.

Mám nově tu z Lidlu Parkside. A nevím, jestli je v pořádku.

Když ji položím na desku, tak bych předpokládal, že přední napínací válec, zadní válec a ta ploška mezi těmi válci, bude v absolutní rovině. Tedy tak, aby šmirgl drhl v celé ploše +- rovnoměrně. Nicméně na té mé pásové brusce je ten přední napínací válec lehce níže, než ta ploška, takže když brousím rozměrnější dřevo, tak drhne v podstatě přední a zadní válec, protože bruska se v těchto místech dotýká dřeva. Ploška není "v záběru".

Pokud je dřevo menší, tak samozřejmě se v pohodě dá brousit ploškou.

Je to na reklamaci(popř.vrácení peněz)?

děkuji

Dobrý den! To co popisujete je přinejmenším nějaké divné, asi nesprávné. U mé brusky Ferm je hnací i napínací váleček trochu výš /od broušené plochy/. Brusný pás je tak na celé brusné ploše přitažen k podložnému plechu a z jeho okrajů nabíhá výš na válečky. Po delším používání se tudíž, na jedné straně zaoblená hrana plechu, ze které pás nabíhá k válečku úplně prošoupala a plech jsem musel vyměnit.