Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak hluboké a šíroké základy pro 2,75m vysokou plotovou zeď?

Jak hluboké a šíroké základy pro 2,75m vysokou plotovou zeď?

Dva dotazy:

1) Jak hluboké a jak šíroké potřebuji základy ("základové pásy") pro 2,75m vysokou plotovou (venkovní samozřejmě) zeď (okolo pozemku)...? Do nezámrzné hloubky... (80cm...?) nebo to je zbytečně moc jen na zeď (byť celkem vysokou (2,75m)?) a šířka základů stačí šířky následné šířky/tloušťky samotné zdi nad zemí?

Pravděpodobně zeď bude ze ztraceného bednění zalitého betonem... (Případně z Porotherm tvárnic)

2) Jak široké (tlusté) musejí být tvárnice ztraceného bednění aby taková zeď (2,75m vysoká) byla stabilní? 20 i 25cm je málo (předpokládám)... Stačí šířka tvárnic 30 cm? Nebo je nutné více...? (asi taky záleží kolik tam dám těch armovacích tyčí (ocelové výztuže))...?

Děkuji za rady a zkušenosti

Delal jsem na chate podobnou zed ve svahu, zapustenou na dve zrtacene bedneni dole (a prizalite betonem), 20 cm ztracene bedneni, "cihlovy styl" - vrstvy presahuji o pul cihly - roxory protazene jak svisle, tak vodorovne a svarene, prolite betonem po cele vysce. Vyska asi 2.5m z otevrene srtany, asi 1m z te horni, kde se o to ten svah opira, nad tim hned je parkoviste. Sirka asi 6-8 metru. 5 let a furt svisla a rovna, i kdyz privalovych destu bylo dost (ale je tam dole derava trubka na odtok) a zadne znamky oprotrebeni/poskozeni (az na zasedle tvarnice). Zatim se tvari, ze tam bude naveky ...