Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kalove cerpadlo

Ahoj,
Prosim poradte mi elektricke (230v) kalove cerpadlo na Ckovu hadicu s dobrym vykonom (cca 15000/h) a nejakym "kosom" aby ho nepridrhol kamienok (kedze pojde do kalnej vody(vykopu) v hlbke bez pristupu, aby som ho na lane nemusel vytahovat kazdu chvilu ked chyti nejaky kamienok). Potrebujem s nim odcerpat kalnu vodu (blato) idealne keby zobere aj male kamienky, ale s ochranou (nejakym sytom) aby ho nezadrhlo.
Ďakujem veľmi pekne.

Ďakujem veľmi pekne, ale nevidim a nikde neviem najst ako je riesene to sanie.. cerpadlo co som mal pozicane bolo podobne, velmi dobre, ale musel som nan nahodit sietku, lebo ked chytilo kamienok zadrhlo ho. Sietka pri vacsom upxhati problem nerobila stacilo s cerpadlom trochu pohybat a sama sa vycistila.
Ma toto cerpadlo vyriesene takyto problem?
Ďakujem pekne

U čerpadel těchto rozměrů a na 230 V se tomu jen tak nevyhneš. U většiny čerpadel jsou otvory, kde by procházející kamínky neměly čerpadlo poškodit. Bohužel v znečištěných kapalinách se nalézají i různé jiné příměsi (provázky, hadry atd.) které ti čerpadlo ucpou a poškodí. Profesionálně se používají vývěvy kdy to co projde hadicí dostaneš do nádrže kam to odsáváš a jelikož je to na principu podtlaku nemůže dojít k poškození vývěvy. I při použití vývěvy pokud je hodně usazenin je potřeba nasávanou kapalinu ředit přidanou vodou.

https://www.doktorkladivo.sk/makita-pf1100?gclid=CjwKCAjw3_KIBhA2EiwAaAAlikEXbPFOBQI68RTIOnd4La2rtj0a8X8IEKA7P42Diw3OyuqR_FFuEhoCglgQAvD_BwE#9724 len cisto pre zobrazenie toho co mam na mysli... taketo prevedenie cerpadla je dokonale.. ak sa na takychto dierkach nieco aj zachyti staci s nim pohybat a vali dalej.. ak nieco xez ne prejde nie je to problem.. cize tak ci tak v pohode.. keby bolo na ckovu haficu a silnejsie tak ho hned kupim..
Prosim kto ma bieco podobne dsjte mi tip.
Ďakujem

"len cisto pre zobrazenie toho co mam na mysli... taketo prevedenie cerpadla je dokonale.. ak sa na takychto dierkach nieco aj zachyti " ...

Stale mi ide o to iste, chcem cerpadlo kt nepridrhne kamienok.. cize take s kosom/sytom/zachytavacom necistot/ochrannym obalom proti vacsim necistotam, kt by uz mohli ohrozit chod cerpadla.
Rady si vazim, nie su marne. Len ste prehliadli dolezitu vetu kt som uz zvýraznil..