Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký lepidlo na rozbitej spoj u plastovejch brejlí?

Nakřupli se mi brejle, při pádu. poraďte.. můžu na to použít klasický lepidlo, typu odkaz?

https://www.alza.cz/hobby/kontaktceys-30-ml-d5679665.htm?kampan=adwho_hobby-a-zahrada_pla_all_hobby-a-zahrada-css_ostatni_c_9062906__LEP041&gclid=CjwKCAjwmeiIBhA6EiwA-uaeFSO5wPqmCOYi5QwTa-5l_692rWv0V72Jga07zhP1xxQ8fVtSZhtBvhoCf9YQAvD_BwE

nebo jaká je závadnost/nezávadnost reálně lepidel, když to mám při styku s kůží?

Jestli jsou brýle z nepolárního nebo silně polárního plastu jsou prakticky nelepitelné ničím. U obrouček bude další problém, že jde o lepení velmi malé plochy. Vytvrzená lepidla jsou obvykle nezávadná, jinak by se nesměla prodávat nebo jen někde u jedů.

Tie lacné plasty na lacných okuliaroch sa obvykle nedajú taviť plameňom,obvykle to miesto roztopenia hneď uholnatie,dočasne riešenie je nejaké sekundové lepidlo a podobné /nesmie sa to namočiť ,zmoknúť -obvykle sa to potom do pár hodín rozpadne/,alebo lepiaca páska….