Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký lepidlo na rozbitej spoj u plastovejch brejlí?

Nakřupli se mi brejle, při pádu. poraďte.. můžu na to použít klasický lepidlo, typu odkaz?

https://www.alza.cz/hobby/kontaktceys-30-ml-d5679665.htm?kampan=adwho_hobby-a-zahrada_pla_all_hobby-a-zahrada-css_ostatni_c_9062906__LEP041&gclid=CjwKCAjwmeiIBhA6EiwA-uaeFSO5wPqmCOYi5QwTa-5l_692rWv0V72Jga07zhP1xxQ8fVtSZhtBvhoCf9YQAvD_BwE

nebo jaká je závadnost/nezávadnost reálně lepidel, když to mám při styku s kůží?

jakože, koupim si nový, stály stovku, ale než najdu nějaký fajn, tak bych nerad byl bez brejlí.

nebo na to jsou reálně jen lepidla pro styk s potravinami? to asi ne ,když se např. to v odkaze používá pro lepení rukavic.. tak logicky, je to na kůži.

asi mám jen obavu ohledně bezpečnosti.

Lepidel se nebojte, prakticky žádné není natolik toxické aby mohlo mít v tomhle případě vliv.
Spíš jde o to, že to pravděpodobně nepůjde slepit. Možná to bude chvíli držet a pak to upadne, ale nejspíš ani to ne. Plasty se v podstatě nedají lepit až na pár výjimek, z nichž se snad s materiály používanými na brýlové obruby potkává jedině PMMA. Tímhle lepidlem ale určitě ne, to spíš nějakým speciálním kyanoakrylátem ("vteřiňákem") nebo raději reaktivním lepidlem.

Zašel bych do nějaké optiky, tam už budou vědět, co se s tím dá udělat. Jestli se to ale vyplatí, když brýle stály stovku. Ale minule jsi si stěžoval na problémy s očima a ničíš si je vědomě brýlemi za stovku? Ale tím lepidlem to zřejmě moc držet nebude (nebo vůbec), jak už psal umfa.

Jestli jsou brýle z nepolárního nebo silně polárního plastu jsou prakticky nelepitelné ničím. U obrouček bude další problém, že jde o lepení velmi malé plochy. Vytvrzená lepidla jsou obvykle nezávadná, jinak by se nesměla prodávat nebo jen někde u jedů.

Tie lacné plasty na lacných okuliaroch sa obvykle nedajú taviť plameňom,obvykle to miesto roztopenia hneď uholnatie,dočasne riešenie je nejaké sekundové lepidlo a podobné /nesmie sa to namočiť ,zmoknúť -obvykle sa to potom do pár hodín rozpadne/,alebo lepiaca páska….