Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ytong sa velice presne ukladá a lepí na seba, aby sa iba jemne lízol z oboch strán strojovou vápenoc… poslední
Nuda 10.08.2021 13:33
Nuda

Ytong sa velice presne ukladá a lepí na seba, aby sa iba jemne lízol z oboch strán strojovou vápenocementovou maltou s plastifikátormi, so zrnom max.1mm. Hrúbka nanesenej omietky by nemala prekročiť 3mm, ak je murivo vzorne uložené s nulovým promile etylalkoholu (chlastu) v krvi erudovaného murára.

https://colormania.sk/baumit-omietka-mpa35

Penetrácia:
Samozrejme, ak máš strach, aby ti malta rýchlo "nehorela" pod rukami, nevysychala na suchom podklade, aby sa dala malta pekne krásne hoblom, hladítkom od spodku muriva naťahovať, zahladiť, následne dreveným, polystyrénovým bazmekom jemne zapucovať, zašúchať, zdrsniť na povrchu, aby bola pripravená na stierku či už na finálnu malovku vynoveným Primalex, je nutné pre spomaleného kutila, laika, vopred napenetrovať suchý Ytong, napríklad adhéznym mostíkom.

https://www.dobrykutil.sk/hlbkova-penetracia-nano-denbraven/

tebe stačí na priečku jeden liter nano mliečnej penetrácie ak ho zriediš vodou 1:1 a našpricuješ na holé murivo napríklad záhradným postrekovačom prípadne nanesieš valčekom.

Penetrácia musí najprv na murive úplne zaschnúť.

Po nepenetrovaní Ytongu, v pohode, bez stresu rovnomerne naťahuješ maltu ako lahodné, smotanové másielko, lebo malta prudko nevysychá, suchý Ytong nevycecá vodu z malty. Hustýýýý.

-----------------

Ide to aj bez penetrácie, len Ytong musíš fest hadicou, vodou, postrekovačom namočiť, prevlhčiť, aby z nanášanej malty neťahal do seba vodu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru