Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako vyšrubovať skrutky so strhnutou hlavou

Potrebujem zrenovovať staršiu podlahu. Momentálne mám trámy a škváru na ktorej sú OSB dosky - 1 vrstva a na tom bola plávajúca podlaha. Potrebujem OSB dosky zodvihnúť a tu je problém - skrutky ktorými sú prichytené k trámom majú dosť poškodené hlavy, tak každá tretia možno má úplne hlavu strhanú. Skrutiek je niekoľko stoviek, takže zábava na dlhý čas. Ako na to čo najrýchlejšie a najefektívnejšie? OSB dosky chcem ešte potom, čo vyrovnám materiál ktorý je medzi hranolmi použiť, takže žiadne vylamovanie a pod nepripadá do úvahy.. Dám ich na existujúce hranoly, naspäť priskrutkujem a dám na ne ešte jednu vrstu OSB dosiek a na to plávačku.

Pokud nebyly vruty přti montáži máznuty vaselinou a to zřejmě nebyly tak jsou dvě možnosti.Existuje úderný trn na povolování vrutů, nebo zkuste vyzkoučet pod nástavec mezi vrut kousek měkké pryže.CH ce to vyzkoušet na jůtů jsou různé rady jak na to.

Odvrtat by to jistě bylo vhodné, ale některé vruty bývají i dost tvrdé.
Já, protože jsem hovado :-), bych vzal flexu s kotoučem širokým asi jako hlava šroubu (nebo něco míň) a zvrchu kolmo
k podlaze ubrousil hlavy vrutů. To by bylo nejrychlejší. Vedlejším efektem by však byly vyříznuté drážky do OSB, ale nové vruty by se daly jinam a drážky po překrytí další vrstvou desek by ničemu nevadily.
Zbytek vrutů flexou odřezat.

Pokud budeš dávat ještě jednu vrstvu OSB desek, tak hlavy šroubů, které nepůjdou povolit odbruš či odřízni flexou. Když pak zvedneš OSB desky tak to půjde vyšroubovat buď přímo uchycením do sklíčidla nebo je ohneš a nasazením trubky vyšroubuješ.

Vdaka za vsetky rady. Zareagujem naraz nech nemusim kazdemu odpisovat.

Urcite skusim tie sakramenty na poskodene skrutky, aj ked vela ludi v recenziach pise ze to zafunguje s par skrutkami a potom sa to bude zlomi, alebo to uz nepracuje ako ma. A ja odhadujem pocet poskodenych skrutiek na iste aspon 100, ale skusim, uividime.

S tou pryzou tiez som videl videa, skusim aj to, snad aspon na niektore to pomoze...

To odvrtanie bude asi komplikovane, tie skrutky su dost tvrde :-/

Zbrusenie s flexou by snad slo, dalsi problem je ale v tom ze mnozstvo hlaviciek skrutiek je zavrtanych az do polovice OSB dosky, takze ta ryha po flexe tam bude dost velka...

Neviem aky majster to robil predtym , ale je to spravene dost katastrofalne. Ak by boli OSB dosky lacnejsie tak to vypacim vsetko a kupim 2 nove vrstvy OSB dosiek, ale pri tych cenach co su teraz by to bol dost drahy spas (potrebujem pokryt cca 50m2).

Nakoniec ako najrychlejsia a najefektivnejsia moznost na ktoru so prisiel je - nasadit na vrtacku vykruzovak 30 mm a vykruzit okolo "nevytiahnutelnej" skrutky otvor. Potom ide OSB doska lahko vybrat pretoze ju uz nic nedrzi a skrutky sa daju potom lahko vypacit/vybrat. Sice v OSB doske ostanu 3cm otvory, ale to mi na to co ja potrebujem nevadi. A ide to raz-dva.

No, aby jsi neměl tak velké díry, možná by stačilo vzít kousek slabostěnné ocelové trubky (manesmannky), s vnitřním průměrem hlavy šoubu + trochu navíc.
Do spodní části vybrousit (vypilovat) zuby a použít místo toho vykružováku. Pro upnutí do vrtačky nahoře navařit dřík.
Já takto, kdysi dávno, uvolňovat hřeby přibytá podlahová prkna, která jsem pak rovněž použil zpět a díry zatmelil.