Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako vyšrubovať skrutky so strhnutou hlavou

Potrebujem zrenovovať staršiu podlahu. Momentálne mám trámy a škváru na ktorej sú OSB dosky - 1 vrstva a na tom bola plávajúca podlaha. Potrebujem OSB dosky zodvihnúť a tu je problém - skrutky ktorými sú prichytené k trámom majú dosť poškodené hlavy, tak každá tretia možno má úplne hlavu strhanú. Skrutiek je niekoľko stoviek, takže zábava na dlhý čas. Ako na to čo najrýchlejšie a najefektívnejšie? OSB dosky chcem ešte potom, čo vyrovnám materiál ktorý je medzi hranolmi použiť, takže žiadne vylamovanie a pod nepripadá do úvahy.. Dám ich na existujúce hranoly, naspäť priskrutkujem a dám na ne ešte jednu vrstu OSB dosiek a na to plávačku.

Nakoniec ako najrychlejsia a najefektivnejsia moznost na ktoru so prisiel je - nasadit na vrtacku vykruzovak 30 mm a vykruzit okolo "nevytiahnutelnej" skrutky otvor. Potom ide OSB doska lahko vybrat pretoze ju uz nic nedrzi a skrutky sa daju potom lahko vypacit/vybrat. Sice v OSB doske ostanu 3cm otvory, ale to mi na to co ja potrebujem nevadi. A ide to raz-dva.

No, aby jsi neměl tak velké díry, možná by stačilo vzít kousek slabostěnné ocelové trubky (manesmannky), s vnitřním průměrem hlavy šoubu + trochu navíc.
Do spodní části vybrousit (vypilovat) zuby a použít místo toho vykružováku. Pro upnutí do vrtačky nahoře navařit dřík.
Já takto, kdysi dávno, uvolňovat hřeby přibytá podlahová prkna, která jsem pak rovněž použil zpět a díry zatmelil.