Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nezámrzný ventil Schell

Zdravím,
mám otázku ohledně nemrznoucího ventilu Schell. Dělá to prakticky od namontování firmou. Když kohout otevírám, tak začne jakoby cukat a "mlátit". Když už je větší proud, tak problém zmizí, ale to si zase nejde normálně umýt ruce. Dělá to i když mám na něj namontované redukce např. na hadici. Musí být vždy hodně otevřený. Můžete někdo poradit, co se s tím dá dělat? Je to už dost otravné. Moje teorie je, že kolík, který je uvnitř nebyl zakrácen dobře a je delší a tím pádem při malém otevření se voda nemůže dobře dostat ven a dochází k cukání, ale možná se jedná o úplně něco jiného.
Zasílám odkaz na video:

https://youtu.be/fJ7W6XbOzMA

Děkuji za radu.

Máš mrazom urvaté (roztiahnuté) mosazné sedlo v lôžku na šneku na ktorom je naskrutkované tesnenie.

Jedine kúpiť nové "črevá", komplet šnek so sedlom, zrejme 1/2" točky.

Nejak takto vypadá, musíš zvršok vytočiť, zmerať šublerou priemery a kúpiť podľa výrobcu nové:
https://i2.wp.com/kitchenguide.su/wp-content/uploads/2016/04/chervyachnaya-kranbuksa-s-rezinovoy-manzhetoy.jpg

Predmetný vodný trk spôsobuje uvoľnenie sedla na prítlačnej tyčke.

Teoreticky by si mohol po odstavení vody, po rozborke, dvojzložkovým epoxitom pevne zlepiť voľne otočné sedlo, ktoré je iba tlakom zalisované k polooblúkovej tyčke na konci šneku. Je to riešenie dané výrobcom, aby sa dalo sedlo s gumou voľne otáčať. Po nanesení lepidla musíš ventil dotiahnuť k sedlu, aby si guma presne, kolmo sadla, neostala náhodou po zatvdnutí lepidla šejdrem vyosená. Po zatvorení ventilu by ukvapkávala voda.