Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpočet cívky

Ahoj, Potřeboval bych udělal pár tlumivek do reprobedny a ty vzorečky a kalkulačky je úplně mimo mě, takže mi nepište, abych to zpočítal podle někakého vzorečku...
Potřebuji namotat vícevrstvou cívku z drátu 0,6mm.
Cívky:
25mH, 0,25mH, 50mH a 0,127mH... Dík. PS: nemám žádné měřidla na cívky.

To ani neskúšaj, doma strmosť výhybky nezbastlíš. Začiatkom rokov sedemdesiatych, po objavení na trhu kvalitnejších basákov repro ARN s lepenou gumou na okraji membrány, som motal lakovaný drát na malé cievky od klasických MGF pások https://skr.sk/ThkNk určené so zvitkovými kondíkmi pre trojpásmové bedne so strmosťou výhybiek 18dB.

Výhybky kupuj zásadne hotové.