Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svorky na hromosvod

Dobrý den,
mám na střeše právě dodělaný hromosvod a zjistil jsem, že mi k hliníkovému plechu ukotvili drát zinkovanýma svorkama .

Už na základce nás učili, že hliník se zinkem se moc v lásce nemají. Proto se ptám - bude mezi svorku a hliníkový plech stačit nějaká bužírka. Nebo se tím problém nevyřeší a bude lepší koupit nové hliníkové svorky a povyměňovat?

Mohl bych to reklamovat, ale po tom co mi při práci na dost místech prošlapali krytinu, už si na střechu nikoho nepustím, radši si to udělám sám.

Bužírku ne, spoj musí být vodivý. Klasika je olověný plech, ale za to se teď posílá do ekogulagu, takže asi nerez, i když ta může po čase za nepříznivých podmínek ten hliník taky narušit elektrochemickou korozí. Ultimátní řešení je titan (plíšek nebo celé svorky) ale to dost leze do peněz.