Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak je to s vodiči v domě ?

Zdravím,
koukám na toto https://www.youtube.com/watch?v=UknxnpVj6Ag a měl bych dotaz. V čase 5:04 vysvětluje chybu, kdy se může dostat fáze na kolík tím, že upadne PE vodič. Vysvětlete mi jednu věc. Jak se fáze na kolík dostane? Borec říká že přes spotřebič (zřejmě až se zapne).

Ale proč není fáze i na nule, když na tu nulu fáze přes spotřebič taky prochází a vrací se, pokud tedy spotřebič zapnu? Kam se tá fáze ztratí?

Jednou mi elektrikář říkal, že nejhorší je, když někde va rozvaděči upadne nulák. Moje otázka zní proč?

Zkuste mi to vysvětlit jako školákovi.

Díky

Ten rozvaděč dejte radši zbytečně velký než příliš malý. A pokud se vejde, tak hlubší. Úplně nejlepší je gigantický průmyslový :-) Je to potom opruz snažit se dráty namuchlat do malého prostoru, nevíte co se přihodí (třeba se ukáže, že by bylo dobré jinak uspořádat jističe kvůli https://www.kvelektro.cz/propojovaci-lista-g-3l-1000-10c-p1218827 a už jste v potížích). Časem se určitě objeví nějaká předělávka, úprava, přestavba a pak větší rozvaděč oceníte.