Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komár je ....

Zdravím, letos se nám pěkně s tímhle hajzlovským hmyzem zadařilo. No znám spoustu babských rad proti komárům, repelenty všeho typu, olejové lampičky atd.
Otázka zní, koupil si někdo a s úspěchem provozuje elektrický lapač ( cena po padesátém bodnutí ráno ve tři nebude rozhodovat) ? V nabídce jich je hodně, ale rád bych osobní zkušenost.
Díkes za info.

Mám na zahradě nějaké neznačkové elektrické "zabijátko" velikosti menší krabice od bot. Zabíjí spolehlivě když je vše zhasnuté a svítí jen ono. Pokud na to sedne větší hmyz tak to "prskne" a zasmrdí, jako když pálíš nehty. Je to na zavěšení to ale nedoporučuji jelikož pak z toho padá mrtvý hmyz dolu na místo kde je to zavěšeno. Před léty jsem matce koupil něco malého do zásuvky když jela na dovolenou a pochvalovala si to, že se v klidu vyspala a ostatní v celém hotelu ne.

Komár ovšem do takové prskavky vlétne jen náhodou když má cestu kolem. Komáři narozdíl od much a dalšího hmyzu nereagují na světlo ale především na kysličník uhličitý (i když ti dnešní už jen na oxid uhličitý), pot a další tělesné pachy. Firma Krejsa nabízí za 520Kč lapač na komáry - plastový výlisek s kouskem Izolepy. No nekup to za ty peníze :-D:-D:-D https://www.krejsashop.cz/cs/p-936-mymat-monitorovaci-past-na-komary

Když chcete lapače, tak si je nakupte. Jen jsme chtěli říci, že jsou v podstatě k ničemu.
Také bydlím u vody, kde je značné množství komárů. Hlavní je, nepustit je do domu. Zda chcete řešit komáry na terase, tak možná částečně by lapače pomohly. Z mé zkušenosti se jich venku nikdy nezbavíte.
Do sítí se zamotávat samozřejmě nemusíte. Je potřeba do oken nainstalovat rámy se sítí a do dveří otevírací dveře se sítí.
Dají se v dnešní době pořídit za slušné peníze a přímo na míru. Jedině to mi pomohlo od komárů.
Jestli trváte na lapačích, tak mám jen jedno: Kdo chce kam, pomozme mu tam.

Elektrické lapače a ultrazvukové odpuzovače jsou k ničemu. Nejlepší jsou ty chemické do zásuvky. Pokud náhodou zapomenu otevřené okno a nechám rozsvícený, dám to do zásuvky, do 15 minut už nic nebzučí a ráno akorát smetu hromadu mrtvého hmyzu. Ono to nejen odpuzuje, ale to co je v místnosti i vraždí.

V rodinném domku o podlahové ploše 164 m2 používám tento lapač, který mám umístěný na schodišti https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/elektricky-lapac-hmyzu-granit-40-w-p2760/
Vylape všechen hmyz, hlavně komáry, v zimě i octomilky z květníků, mouchám to trvá trochu déle, než se nechají nalákat. Běží nonstop v létě i v zimě již 10 let. Vypínám ho jenom, když jdeme spát a ráno po probuzení ho zapínám. Za tu dobu jsme jednou měnili trubice. Má mít dosah 200 m2, ale menší bych určitě nedával. Manželka má po každém bodnutí komárem zatrvrdliny. Ale máme ve všech oknech a dveřích sítě. Pokud je nechcete dát do oken a do dveří, doporučuji takové lapače asi 3-4. Budete-li mít otevřená okna a dveře bez sítí, bude UV světlo lákat stále další a další komáry. A prskání komárů na vysokonapěťové mřížce vydává dost hlasitý zvuk, jsou to velké rány. Zkusil jsem ho jednou dát na otevřenou terasu a zvládl asi jenom 15 m2 a mřížka práskala skoro bez přestání.
Máte pravdu, letos ty mrchy hryžou zvlášť vydatně. Ven se nedá po 18:00 vyjít bez bodnutí. Ale doma jsme v pohodě. :-)

Ten lapač od Krejsy je tak na 10 m2, ale většina obyčejných obchodů to neudává, protože by Vám řekli, že tyhle malý lapače musíte mít na ložnici 2. Tohle je třeba do 15 m2 https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/uv-vabnicka-na-komary-3w-led-swissinno-mini-premium-elektricky-lapac-hmyzu-p43653/
Ale každý výrobce uvádí jiné metry čtvereční. Já si myslím, že je to asi takhle:
2x 6W je do 50 m2
2x 8W je do 75 m2
2x 15W je do 150 m2
2x 20W je do 200 m2

Ten "lapač" od magistra Krejsy je tak leda pro srandu králíkům. Teda vlastně komárům. Četl jsi popis? Funguje to tak, že komáři, kteří si chtějí odpočinout vlétnou do "lapače" a sednou tam na lep :-D:-D:-D. Žádné lákadlo, žádná elektrika jen trocha vody a izolepa lepidlem navrch :-). Už to vidím jak komáři z celého bytu budou hromadně lítat odpočínout si na ten černý plastový nesmysl za pětikilo. To ten vehikl z tvého dokazu je někde úplně jinde i když zrovna komárům bude taky šuma fuk, komáry nezajímá světlo, ať už viditelné nebo ultrafialové, komáry zajímá především CO2 a další tělesné pachy. A ta cena za to je ovšem taky dost srandovní - výrobně nákladnější "elektronická" plácačka se dá pořídit do 100Kč... No, ale aspoň to povraždí mouchy, můry a ostatní otravné potvory. A jen pro zajímavost u komárů je to podobně jako u lidí - komáři jsou ochlastové a tak pijí nektar, komářice pijí krev :-):-)

https://www.lapac-snu.cz/

Je podozrivé, z akého úporného dôvodu chceš vehementne lapať, ulapiť, chytať, loviť bodavé svine komáre len preto, že nemáš možnosť v svojej vetranej šalande, výrobnej hale, kováčskej dielni,,,, inštalovať na vstupné otvory ochranné sieťky.

K týmto tvojim účelom slúžia odpudzovače komárov (Komárno - Komárom) založené na chemických látkach, repelenty. Trebárs s miernym ohrevom odparovačov nastoknuté do šaltra 230V. Tekuté náplne repelentov je možné dokupovať.

https://lnk.sk/jvzr

Úspech je zaručený.

Následne babské rady: Tlejúca mletá káva, rastliny z čeľade antimušilínov, cesnak proti upírom, krucifix, zapálená sviečka do okna, svätená voda, exorcista.