Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upevnění Ytong na SDK desku

Zdravím, mám dotaz, jak upevnit Ytong tvárnici na SDK desku, pokud potřebuju jen vystavit cca 10 cm řadu pro zárubně dveří, vchod na záchod. A stěna z jedné strany je SDK, z druhé strany je ytong (ale nechci už bourat stěnu abych nějak provázal). Navíc na stěně SDK je tapeta, a na druhé stěně je malba. Má smysl to škrábat, nebo můžu nalepit i tak přímo, pokud použiju nějakou penetraci?

Díky.

Obrázek by neškodil, protože je to divná sestava. To ten otvor na dveře budete vyřezávat? Jinak obecně SDK není nosná, pokud jsou v něm dveře, musí být předem vestavěny svislé a vodorovné profily pro futra (ale to se u plech. futer dělá před montáží SDK). Takže lepení Ytongu k SDK je nesmysl, buď přilepit ke stávajícímu Ytongu a k SDK jen přišroubovat. Dávalo by to jakž takž smysl, kdyby tam měly být obložková futra. Pro plechová to bude stejně podivná konstrukce jako je dotaz. V každém případě lepit na základní materiál, ne na malbu nebo nedejbože tapetu.

Aha, pak tedy jednoznačně SDK, prostě postavit 4 stojiny z CW a UW profilů s šířkou na požadovanou velikost obložek (tlouštka stěny, šířka dveří atd.) Tam kde je to možné kotvit přišroubováním k Ytongu a SDK. Dveře budou asi 60 cm, takže po stranách zbyde obložit sádrošem necelých 2x 15 cm.