Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reznouci podložka pod konvici v kávovaru/překapávači - jak opravit?

Máme "starý" kávovar, kam se nalije voda do nádržky, dá filtr, nasype mletá káva a on tu vodu ohřívá, takže samospádem kape z trubičky na to kafe ve filtru.
Rezne nám přihřívací podložka pod konvicí (co je pod ní celý ten útvar, co ohřívá vodu a žene ji do překapávače) - původně byla celá černá, teď je pod obvodem konvice kolečko hluboké rzi (vystupuje nad povrch, drhne, dá se umýt houbičkou a vodou, ale pořád je tam plastická (3D) prohlubeň a po čase se tam ta rez udělá zas "do kopce").
Ta ploška se "nedá" udržet suchá, při plnění tam vždycky něco ukápne i když dávám pozor, natož lidem, co pozor nedávají - takže tam je mokro i po dovaření.
Mám obavu, že to tam za čas prorezne do útrob a kávovar to zničí, s případnými efekty. Vyhazovat se mi ho nechce, je jinak pohodlný, pohledný, darovaný rodiči atd ... a nerad vyhazuju věci, které slouží a jdou opravit, zvláště když nové náhrady nevypadají zdaleka tak dobře. Uvnitř zatím nerezne nic.

Vzal bych tu plotýnku smirkem a rzi se zbavil docela, ale tím zůstane odkryté železo a vroucí voda ho zrezne za chvíli zas, takže by to asi chtělo "něčím" natřít, nebo jinak povrchově upravit, co vydrží zasouvání skleněné konvičky (aspoň dost dlouho, ošoupe se všechno) a nebude tomu vadit vroucí voda a sytá pára (co se pod tou konvičkou rvoří, takže asi tak 100 C, víc tam nebude a tlak taky ne).

Plotýnka je, jak u těhle věcí bývá, nerozdělitelně spojená s plastovým tělem (nepočítá se s výměnou), takže se musí manipulovat s celým kávovarem. V podstatě tu plotýnku nepotřebujeme, po dovaření kávovar vypínáme, nenecháváme ho dlouho udržovat nápoj teplý - ale na něčem ta konvice stát musí ...

Má někdo nápad, čím by se tohle dalo opravit, aby to nějakou dobu vydrželo?

Předmět Autor Datum
Ahoj. Šla by rezatá podložka vyfotit? Pokud je to součást nějakého tělesa na ohřev tak přidat nerezo… poslední
Stefran 25.07.2021 20:58
Stefran

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru