Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dírka v hliníkové střeše - čím "zalepit" ?

Zdravím, nedávno jsem zjiistil, že mi na chalupě do cca 30 let staré střechy zatéká. Po delším zkoumání jsem objevil malou dírku - jako od hřebíku. Dírka je nyní přístupná z obou stran. Čím by se dala zalepit ? Nechci kupovat něco jako velkou tubu silikonu, kterou potom stejně nevyužiju - něco v malém balení... Díky za odpověď..

Pokud je dírka přístupná z obou stran, dal bych plný hliníkový nýtek. Šroubek a matička by mohla dělat problém s případnou pozdější oxidací vlivem styku materiálu šroubku/podložek (nejspíš pozink) a hliníku. Ze spodu větší kladivo a shora pěkně rozklepat. Pak třeba i shora zakápnout asfaltem (odtavit třeba z kousku IPY).

Nereagovalo, proto jsem to psal. Sroubek s matkou maji v nerezu vsude, podlozku s epdm casto ne, i kdyz uz i v hornbachu tusim pri poslednim nakupu meli. Tam to ale neni kriticke, podlozka se strechy bude pri spravnem dotazeni dotykat jen gumou.
Bohuzel se tu vyskytuje jeden slovensky cvok a tazatele v touze po jednoduchem reseni veri jeho blabolum. ..