Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Izolace stěny z ytongu pod úrovni terénu

Dobrý den,
mám dotaz k odizolování stěny. Mám dům s betonovou základovou deskou. Ta je odizolována izolačním pásem a nad deskou mám stěny s ytongu. U vchodu bych chtěl zvýšit pozemek, ale tím se dostanu nad úroveň základové desky a byl bych v půlce první řady ytongu.
Moje otázka zní, zda se dá stěna nějak účinně odizolovat, abych neměl problém s vlhnutím zdí?
Můžu nějak navázat na izolační pás, který je na základové desce? Nebo použít nopovou fólii?

Prosím o radu a případně i o napsání, jak postupovat.

Díky moc.

Jak píše "Nuda" budeš mít problém při spojování izolace. Pokud tam opravdu chceš mít pozemek výš tak ho nenavyšuj až k domu ale nech tam "chodníček" nebo tam dej odvodňovací žlaby s mřížkou. Ještě poznámka. V této době kdy nevíš jak kdy naprší bych dům "neutápěl" v pozemku.