Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rezani otvoru v obkladu uhlovou a oscilacni bruskou

Zdravim,
mam takovy dotaz tykajici se rezani otvoru v obkladu uhlovou bruskou. Obkladam ted doma WC ve sklepe a uz jsem par otvoru flexou vyrezal, ale ne uplne. Popisu postup. Na obklad si nakreslim z obou stran otvor ktery potrebuju vyrezat, na flexu nasadim diamantovy rezny kotouc a co nejpresneji kotoucem vyrezu otvor, ale jen tak do hloubky 3 mm. Pak uz jsou rezy moc dlouhe. To udelam i z druhe strany a zbytek materialu vyrezu oscilacni bruskou a hranu prejedu brusnym kamenem na vrtacce. Vysledek je super, ale je to docela drbacka, hlavne rezani oscilacni bruskou. Napada vas cim oscilacni brusku nahradit? Nebo klidne nejaky jiny postup. Zkousel jsem otvor komplet vyrezat flexou, ale diky dlouhym rezum byl vysledek nepouzitelny.
Diky. Mara

Nechat vyřezat vodním paprskem. Dělá to víc firem, některé se i specializují na odběratele ze stavebnictví. Běžně udělají i pár kousků, každý jiný. Stačí dodat DXF s nulovým bodem v rohu dlaždice a v nejhorším to nejspíš i sami nakreslí.

Kulaté otvory nad průměr největší korunky co mám tj. 68mm dělám právě touto šikmo po narýsované kružnici.
Vykružováno s přídavkem pro kolmé a kruhové zabroušení po vypadnutí vnitřní části.
Rovné řezy diamantovým kotoučem skrz. Řez který není uschovaný začistím ručním mokrým brouskem - broušení od glazury k spodní části obkladu nebo dlažby.