Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pračka nejde otevřít kvůli vodnímu kameni?

V TV jsem již několikrát viděl reklamu na Calgonit. Nějaká slečna panikaří, že nejde pračka otevřít, že tam má "dresy celého týmu" atd. Pračka asi skončí u moudrého opraváře, který vyhodí její buben a prohlásí, že je po pračce. Následně doporučuje Calgonit, bla bla bla…

Budiž. Ale nejde mi na rozum, jak může vodní kámen na bubnu, možná na topné spirále, zabránit otevření pračky? Že by jen vábnička na ty, kteří se nedokáží spočítat, jak moc (a zda vůbec) se jim Calgonit vyplatí?

Musíš zostať v pevnej viere, všetko v záberoch je natočené podľa reálnych faktov, overených skutočností z dielne renomovaných odborníkov v počte dvanástich z desiatich na čistič allin CClenaner.

To už viac verím v americký, kapitalistický, západný, dekadentný, antigravitačný, časopriestorový, finálny trojuholníkový projekt TR3G, ktorého prvotný predchodca bol fašistický Die Glocke, následne TR3B s tekutými metalmi tesne pri absolútnej nule vrtiac sa rýchlosťou 60000ot.min. s obsahom nového prvku č.115.

Hustýýý.

si nevzdelaný somár.

Americkí, západní, dekadentní, buržoázni kapitalisti takýmto zásahom, zmenou gravitačného deformovania časopriestoru, dilatáciou času elektromagnetickou plazmou, fujazdili "rovnoramenným trojuholníkom" o rozmeroch 600x600bm nad Moravským vidiekom. Následky videla široká verejnosť, tisíce zničených obydlí. Ani nemuseli západní, dobyvační kapitalisti spustiť zničujúci, protisocialistický Haarp situovaný kdesi v protisociálnej, americkej Amerike na Aljaške bez stabilných, socialistických istôt, ktoré našincom ponúkajú volení zástupcovia z radov slušnej, pracovitej, poctivej, nemajetnej, VŠ nakvasenej, vzdelanej, boľševickej, eštébáckej mafie SR.

Ale to jo, ale nikdy bych si Calgon - ani cokoliv jiného - nekupoval. Dokážu si spočítat, jak moc je to výhodné… ale pro prodejce, ne pro mě. Buben se samzřejmě tak, jak je to v reklamě, "nezakamení". A pokud po x letech bude potřebovat vyměnit topná spirála, bude to mnohem levnější než tohle.

Jak píše níže Kocour, do pračky nedáváme aviváž, ale ocet (máme tvrdou vodu), i kvůli sušičce, aby prádlo nebylo pak tvrdé jako plech :)

Podle animace, která tam byla před 20 lety, když jsem ještě vlastnil TV, se buben vzpříčí o topné těleso obalené kamenem. Je to zhruba stejná realita, jako ženy lepící se na navoněného modela :-)

Ona ta reklama v podstatě nelže, Calgonit změkčuje tvrdou vodu. Jen tam zapomínají připomenout, že většina domácností je připojená na vodárnu, kde se tvrdost upravuje. Takže ty Calgonit používají úplně zbytečně. Tvrdost vody sdělí každá vodárna nebo poskytovatel vody, tvrdá voda je vlastně jen z vrtů nebo studní ve vápenatých a hořečnatých horninách. Povrchová z řek, jezer a rybníků je měkká. Čili myslím, že cca 70-80% uživatelů Calgonitu ho vůbec nepotřebuje a zbytek než takto oddělá pračku, tak si stejně po letech plánuje koupit novou. Bez ohledu na nějaký kámen.

Stupidních reklam je přehršel. Kdysi jsem si i stěžoval na reklamu České pošty (jak tam vysel pokrejvač na okapu a dole ho jeho kolega pojišťoval). Od Rady ČT jsem obdržel dopis, že se jedná o nadsázku a od té doby reklamu posuzuji jako výplody lidí, kteří nic neumí a reaguji stejně jako "re4zon".

Točil jsem kdysi reklamu na nejmenovaný čistící prostředek. Zadavatel chtěl, aby jedním tahem suprově špinavý sporák, byl dočistat do čista. Když jsme to vyzkoušeli přímo na jetém sporáku doma, ani se ten sajrajt nehnul. Asi týden jsme vymýšleli, z čeho udělat špínu, aby šla jedním tahem setřít. Ani náhodou, nepomáhala špína namalovaná vodovými barvami, různobarevný prach (rozmazával se). Nakonec jsem to musel natrikovat. Tolik k reklamám.

Mě při sledování této reklamy (slyšel jsem jen zvuk, obraz si domýšlím) napadlo, jaktože v americké domácnosti nemaji páčidlo, když ho v kreslených seriálech tahaji z rukávu (spolu s kovadlinou, kuchyňským dřezem, sejfem, piánem, ledničkou atd. to patří k oblíbeným artefaktům).
Kde jinde než v americké domácnosti perou dresy pro celý tým navíc na poslední chvíli (mezi náma společná prádelna natož pračka mi přijde trochu ekl) a ještě nemaji náhradní.

Pokud jde o vodní kámen, máme doma podle calgon testu (někdy ho rozdávali) velmi tvrdou vodu. Hádám, že by podle něj byla velmi tvrdá i destilka. Co by potom měli v Itálii, odtamtud si vždy vozíme rychlovarnou konvici pokrytou milimetrovou vrstvou nánosu a to jen za dva tři týdny (a myslím že to tam průběžně vyvařujeme), takovou nemáme normálně ani po roce. I čechách jsem viděl vodu znatelně tvrdší.

Jediný co si dovedu představit je destrukce topného tělesa, které zablokuje otáčení bubnu (něco podobného jsem zažil, ale vodní kámen v tom byl nevinně) a k prádlu se nejde dostat; ale trocha síly takovou situaci vyřeší.

Asi se příště na tu reklamu podívám i s obrazem.

Jó, copak Calgon... Před mnoha lety se Calgon v našich končinách objevil coby přípravek na odstraňování (ne jako prevence) vodního kamene z praček. Nevím už jestli se to jmenovalo Calgonit nebo Calgon, ale to je vedlejší. Sáček 20g za cca 30Kč. V době kdy "čtvrtka" másla stála ještě 10 socialistických korun. Manželka když ho viděla chtěla ho mermomocí mít. Tak jsem se podíval na ten sáček a na něm stálo žluté na modrém - obsah 20g kyseliny citronové. Odhaduji, že to může být tak kávová lžička. To by určitě odstranilo kámen nejméně ze tří praček :-):-):-). Koupili jsme v té drogerii tenkrát tři silonové lahvičky, v každé 100g té samé kyseliny citronové, ovšem za 2,40Kč za kus (tedy 100g)... :-):-):-). Ovšem ač máme dost tvrdou vodu (20° našich sousedů Němců a víc a rybičky když vyskočí nad hladinu se při návratu do vody potlučou :-):-):-) ) v pračce se po tříletém užívání žádný významný nános kamene nenašel.