Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Střecha dřevníku - trapézový plech

Dobrý den, chtěl bych zastřešit dřevník a rád bych použil trapézový plech. Střecha je udělaná z palubek, natřená olejem na dřevo (rozměr 316 x 168cm). Mohu plech položit přímo na palubky? Nebo bude nutné použít nějakou fólii a latě? Také nevím, zda je nutné na tak malou plochu osadit okap a závětrné lišty. Děkuji za rady.

Separační folie tam zavede ještě více vlhka. Vlhko tam nelze deštěm, ale přímo vznikne při vhodném rosném bodu. Vzuch má v sobě vlhkost a je všude. Když vypukne rosný bod (záleží na teplotě a tlaku), tak prostě voda z luftu zkondenzuje, ať je kdekoliv (například při špatném spočítání zateplení domu začne mokvat stěna).

Na latě se dává, pokud se dělá odvětrávací mezera na ochlazování střešního pláště

:-D

Dotaz zněl jasně. Může se plechová krytina položit přímo na palubky? Odpověď zní taky jasně. Ano může, za použití separační folie. Separační folie, neboli folie se separační vrstvou je určená pro plechové krytiny bez laťového roštu. Má z úkol případný kondenzát který vznikne nad folií odvést mimo střechu a zabránit vzniku kondenzátu pod folií (na záklopu a podobně). Na plechové krytině se kondenzát bude dělat. Tomu nic nezabrání. Co se týče střešních folií a jejich správný výběr je rozsáhlé téma. Rozhodně střešní separační folie Vám nikam nenatáhne vlhkost.