Předmět Autor Datum
vyloupnout červenomodrý čudlík s barvičkou teplá/studená, pod tím povolit červík, sundat páku atd.
leo 03.07.2021 17:26
leo
Dobrý den,mám v dílně v krabici jednu starou na díly,podobnou.Ta moje má ten spodní kroužek co je na…
Lubomír 03.07.2021 19:04
Lubomír
Jaký je typ a výrobce baterie? Pokud by to byla Metalia, tak se po sundání páky objeví horní matice… poslední
náhodný 03.07.2021 20:56
náhodný

Dobrý den,mám v dílně v krabici jednu starou na díly,podobnou.Ta moje má ten spodní kroužek co je na desce dřezu se závitem,tudíž jde odšrobovat a pak sundáte ten díl s hubicí a dáte nový těsnící okroužek.Ta demontáž bývá problém kvůli poškození chromu.Zespod mám otvory,tam se dá zasunout nějaká kulatinka,chce to dvě vedle sebe,stáhnout je do svěráku,nasunout baterii a povolit pomocí sikovek,nebo hasáku ten kroužek.Musíte to něčím podložit,aby nedošlo k porýhání,nevím jak jste vybaven.Osobně používám proužek gumy,třeba z duše,nebo kus podrážky ze staré boty,prostě něco ohebného,aby to opásalo ten kroužek a šlo uchopit sikovkama.:-)

Jaký je typ a výrobce baterie? Pokud by to byla Metalia, tak se po sundání páky objeví horní matice na kartuši, je dobré si udělat značku na matici i na tělo baterie, aby se při dotahování dotáhla podobně jako byla.

Na matici u Metalia se používá trubkový nástrčný klíč, nebo gola sada s ořechem velikosti 27. Po vyndání kartuše lze horní díl rukou odšroubovat a dolní díl se mírnými pohyby vlevo vpravo a nahoru vysune ven.

Pokud baterii rozeberete a nemáte náhradní těsnění, budete mít zavřenou vodu do té doby, než seženete nové těsnění nebo novou baterii. Proto je dobré vědět výrobce a typ baterie, aby bylo možné si koupit nové těsnění a případně i kartuši, předem. Je lepší mít těsnění, které třeba ani nepoužijete, než sedět a dívat se na rozebranou baterii a přemýšlet, kde asi tak těsnění koupit .
Po sejmutí dolního dílu s výtokovým raménkem je nutné vnitřek dobře vyčistit.

Po výměně těsnění je dobré mít alespoň kousíček vodní vazelíny a kroužek lehce máznout, aby se ramínkem dalo pohybovat a těsnění uvnitř nedřelo nebo se nekrčilo a opět netěsnilo.

Na obrázku máte modrou šipkou označené místo, kterým vám zřejmě prýští voda, takže by to opravdu bylo těsněním ve spodním dílu. Ale pokud vám opravdu kape z výtokového raménka a ne mezi jednotlivými díly, byla by závada asi v kartuši. Opět je dobré si předem zjistit, jaký typ kartuše to má být, nedá se koupit "naslepo", protože je jich hodné různých druhů.

U Metalia bývají těsnicí gumové kroužky dva - horní a dolní a ještě dva vymezovací bílé silonové kroužky ramene. viz https://www.novaservis.cz/umyvadlova-drezova-baterie-titania-iris-chrom/
Ale netušíme, jestli je to Metalia, podívejte se na váš typ.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru