Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefungující plynový sporák

Dobrý den, přestěhovali jsme se do nového bytu, když jsme zkoušeli sporák, tak v pořádku šel. Poté jsem čistila sporák a najednou sporák nejde. Plyn evidentně jede, ale plamen se neudrží, hned to přestane, když přestanu držet knoflík. Nestalo se někomu něco podobného? Už si nevíme rady. Zkoušeli jsme sporák i sušit, ale nic. Děkuji za odpověď.

Predpokladám, že to robia len jeden alebo dva horáky. Najprv skontroluj plameň pri stlačenom ventile, ten musí byť ustálený, t.j. horenie musí byť stabilné. Skontroluj termočlánok - hrot musí byť čistý bez okují a termočlánok musí byť v plameni horiaceho horáka. Ak to tak je, potom skontroluj, či je matica na druhej strane termočlánku riadne utiahnutá k ventilu - ak nie si si istá, tak ju preventívne utiahni. Ak to robia všetky horáky, tak chyba bude v prívode plynu - na to si ale zavolaj plynára.

Ono něco podobného se nám stalo.Už si to ale přesně nepamatuji.Po čištění to také nešlo zapálit,nebo to nehořelo.Přijel opravář sundal knoflíky a mezi hřídelku hořáku a knoflík vložil kuličku z alobalu.Zkuste jenom nepatrně povytáhnout knoflík a uvidíte.Zřejmě to bude tato prkotina.

Jaký je to typ značka, fotky míst čištění?
Hledal bych problém mezi tělesem hořáku a ventilem kterým zapínáš hořák.
Měl by tam být regulační prvek pro jednotlivé hořáky nebo jeden regulační prvek pro všechny hořáky.

Jen teorie bez znalosti značky sporáku.