Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Střecha z asfaltu

Ahoj, máme takovou to střechu https://ctrlv.cz/uAfG, dělaná z platovych kusů asfaltu a spojená tmelem. Bývalý majitel nám ponechal prý vždy na jaře posypat, bohužel netuším co a proto se ptám, břidlicový posyp, že je potřeba každý rok něco posypat, netušíme co kde posypavat.

Dekuji

Kašli na nejaké posypy.

Asfalt sa dá renovovať napríklad v ideálnom čase, cca 21.júna, na Slnku v nadhlavníku, za suchého počasia opakovane. Žiaden bordel na streche a to iba holým napenetrovním širokým štetcom asfaltového náteru zn: Alp.

Alp na čistej ploche pri 30°C, aplikovaný na pravé poludnie nádherne zatečie, rozleje sa samonivelačne po rozpálenom podloží, reparuje praskliny, spoje, trhliny. Môžeš tento úkon opakovať trebárs každých päť rokov. (Stačí ti 20kg Alp)

Holý asfalt má iba jedinú nevýhodu, že na ÚV žiarení degraduje, odparí sa z neho mastnota, riedidlá, uhlovodíky, rozpadne sa rokmi náter na sivý povlak, ktorý sa odplavuje. Takáto sporadická ochrana natretím, zaliatím povrchu čistého penetráku Alp ťa prežije, než sypať bordel na krytinu pod ktorým nie si si istý, ako podložie vypadá.

Alebo fest napenetrovať hrubšiu vrstvu najprv Alp na čistú, vyzametanú strechu, a do nezaschnutého asfaltového náteru okamžite aplikovať posypom mletú, mastnú bridlicu, aby sa tiažou obalila v asfalte, zapadla bridlica do asfaltu.

Akurát máš ideálne vhodný, letný čas. Oskar pečie v nadhlavníku.