Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pergola střešní latě

Stavím pergolu a teď jsem zjistil, že při dotažení střešních latí jsou zvlněné.
Je to způsobeno tím, že některé krokve jsou křivé. Strana která se nedá přitáhnout a je do vrtule vyčnívá nad ostatní. Po dotažení latí vznikne zakřivení.
Řešili jste to a vyrovnávali podložkami pod latěmi nebo jste to tak nechali?
Krytina bude trapézový polykarbonát.

Já jsem nepoužil střešní latě (nejsou úplně rovné), ale koupil jsem ohoblované latě v Bauhausu (i tak jsem trochu vybíral). Krokve jste měl pomocí šňůry srovnat, nebo použít rovné. Asi nezbyde nic jiného, než podložit latě, pokud by to nešlo, tak podložit ty krokve.