Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapalování jawa 21. Jak ukostřit kabel.

Zdravím,

Potřeboval bych poradit- už nevím co. U zapalovaní mi dělá problém ukostření kabelu na kostru. Když dám prst do fajfky tak me to kopne, protože vodič jsem já, ale jakmile dam přes nakopávačku hadru a zkusím kopnout a dam do fajfky prst tak mě to nekopne, protože nemám ukostřený kabel. Ať už kabel zkouším dávat kamkoliv na kostru stejně nic a furt mě to nekopne. Nevíte co s tím? Kam bych měl kabel ukostřit? Motorka je Jawa 21.

Což mu moc nepomůže, milimetrovou jiskru za normálního tlaku vzduchu dá i vadná zapalovací cívka. Funkčnost zapalování je třeba kontrolovat přímo na kabelu (při sejmuté fajfce), jiskra musí být dlouhá nejméně 5-6mm.