Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapalování jawa 21. Jak ukostřit kabel.

Zdravím,

Potřeboval bych poradit- už nevím co. U zapalovaní mi dělá problém ukostření kabelu na kostru. Když dám prst do fajfky tak me to kopne, protože vodič jsem já, ale jakmile dam přes nakopávačku hadru a zkusím kopnout a dam do fajfky prst tak mě to nekopne, protože nemám ukostřený kabel. Ať už kabel zkouším dávat kamkoliv na kostru stejně nic a furt mě to nekopne. Nevíte co s tím? Kam bych měl kabel ukostřit? Motorka je Jawa 21.

Ešte som nezažil, aby sa vysokonapäťový kábel k sviečke UKOSTROVAL.
Na kostru sa pripája sviečka svojim závitom a VN kábel prechádza na stredový kontakt - aby vznikla iskra - medzi kontaktom a palcom na sviečke (kostrou).
[svecha-zazhiganiya-ur4ac-dlya-mototsikla-bajaj-boxer-150-70584528066435.jpg]

A podľa schémy od Yarda (ten link) by to zapojil i totálny analfabet.

Bývaly doby, kdy se nepužívaly vysokonapěťové kabely s uhlíkovým jádrem, ale kabely měděné. Taktéž svíčky a fajfky neměly vložený odrušovací odpor (tenkrát odpor, dnes se používají modernější rezistory ;-):-D:-D ). V té době se používaly stíněné zapalovací kabely a kovové ukostřené fajfky. To měl zřejmě tazatel na mysli, ovšem neukostření takového kabelu resp. jeho stínění nemělo na funkci rostlináře vliv, pouze se výrazně zvětšila úroveň rušení. Potkat takového knechta v autě s hrajícím rádiem byla radost. Ovšem novinkou pro mě je, že účelem zapalovacího kabelu je, aby kopal řidiče, vždycky jsem byl přesvědčen, že jeho (a svíčky) účelem je zapálení směsi ve válci. Že by s tím byl nějaký problém tazatel nezmiňuje.

Což mu moc nepomůže, milimetrovou jiskru za normálního tlaku vzduchu dá i vadná zapalovací cívka. Funkčnost zapalování je třeba kontrolovat přímo na kabelu (při sejmuté fajfce), jiskra musí být dlouhá nejméně 5-6mm.

Dobrý den, ukostřovat vysokonapěťový kabel ( ke svíčce) je nesmysl. Pokud máte elektriku nataženou dle schéma ( jak tvrdíte) zkuste zkontrolovat zapojení u kladívka, jestli máte vše tak jak má být včetně pertinaxové podložky na odizolování.