Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potkan na zahradě

Prosím o osvědčenou radu jak se zbavit potkanů na pozemku , je to ve městě , domek se zahrádkou ve staré čtvrti , jeden soused chová slepice , mi máme psa a neskutečné množství potkanů , pod dílnou ( beton 20cm) i pod psím kotcem (pes je cítí a snaží se prohrabat podlahou boudy na kolečkách dolů) zvukový odpuzovač na půdičce kůlny moc nepomahá, jed použít nechci. dokonce se mi dostal i do sklepa ( plastová okna a sítě , stěny opuka vyspárované , kanalizace není, podlaha dlažba) a zničil uskladněné potraviny . ráno mi pobíhají kolem auta pod přístřeškem . Pes je přes noc doma. děkuji

loading...

Budeš nútený a velice rád použiť morené zrno, nielen to aj iný deratizačný, chutný, mňamky matroš. (Sú dostať okrem zrna aj morené podušky, tie si hlodavce nanosia priamo do hniezda k hodokvasu).

https://www.hubeni-skudcu.cz/jed-na-potkany/

Nasypať je nutné kvantum otravy po veškerých chodbách, dierach, pod podlahu kde oko dovidí.

Tieto jedy nepôsobia okamžite, lebo potkan, krysy, sú spoločenské tvory žijúce v družnom kolektíve, sú to velice mazané svine. Vyšlú najprv na skusy jediného svojho kolegu, nech sa nakotí, okoštuje, popapká si a ak nescípne do 48 hodín ostatní rozvetvení zo širokej rodiny súdruhov, sa vrhnú na návnadu.

Preto je nutné jedy nasypať jednorazovo, všade tam, kde ani nemáš šajn, a to silné dávky, čo do množstva a kvality.

Kupuj cez net, máš to lacnejšie, počítam cca 500.-Kč musíš reskírovať. Psa nechaj doma, voď ho na vôdzke s náhubkom i keď tieto návnady na krysy si členovia domácnosti, nemé tváre, nevšímajú.

Bez chemie to nepůjde. Ale i s tou chemií nebude "léčba" účinná dokud nezjistíte, kde mají potkani zdroj potravy, obvykle to jsou neuklízené odpadky. Dokud nebude uklizeno vyvražděné potkany velice rychle nahradí zálohy šmejdící okolo. A při plodnosti těch milých zvířátek bude trvat jen pár týdnů než bude vše v původním stavu. A pozor, potkani se snadno a rychle prokoušou skrz cihlovou zeď.

Zdravím,kámoš má perliček hejno,menší statek,ale potkanů stopro více,to jsou jen babské pověry,že je potkani nesnášejí.Naproti sousedka mívala perličky také a potkani jí hýbali s budovami v základech.Jedině trávit,nebo vyrobit predátora,pak se požerou navzájem.
Já kvůli nim pořídil jorkšíry,venku krmení nemám,ale chovám papoušky a oni cítí krmivo na dálku,tak oxydovali po dvoře také.
Střídat jedy,nedá se doporučit určitý,každý kmen má jiné chutě,jeden čas jsem s nimi měl dost velký problém,mám padesát metrů přes zahrady jatka.Jeden čas tam měli děsný binčus a potkani běhali i za bílého dně po dvoře,prostě taková venkovská idylka.Ke kafi pod slunečník sebou vzduchovku a dalo se to ustát.:-)

My si najdeme potkana pred dverami na terase obcas...mrtveho.
Terasu a okolie domu totizto ovlada macaci gang.
Ked som bol maly prababka mala takeho psa, co sa dozil tusim 21 rokov. Poulicna zmes, ale odbornik na potkany. Videl som ho parkrat v akcii.

Za volně prodejné jedy utratíš majlant a výsledek nebude vidět. Většina koček potkany ignoruje. Psa schováváš doma.
Zbývá deratizační firma, nebo někde z ciziny přívézt něco jako Kumatox. Pěkně s kompotem, nebo jinou pochoutkou. Kuna sice pomáhá proti potkanům, ale je to jako vyhánět požár povodní.

Mě na to náramně zabírala vzduchovka s připevněnou baterkou. Po oslnění vydrží docela dlouho nehybně na místě... Těla nechávat v děrách pokud to jde, rychle přijdou na to, že mají v dané lokalitě vysokou úmrtnost.
A taky se je naučil lovit pes.

Dobrý den , tak jsou asi nějak zmutovaný , po oslnění jsou proti světlu a při zatlačení do kouta skáčou cca půl metru proti mě.mám již tři zvukové plašiče (ODH tichý, ODM s regulací hlasitosti a nějaký s měnící se frekvencí) a stále se po pozemku pohybují.Nástahu -růžové pytličky z papírového domečku nežerou ,za plotem mají výběh slepic,fena je cítí všude pobíhá a čmuchá , ale bohužel je pomalá aby je odchytila.

děkuji do oken u sklepa jsem dal děrovaný plech, v pojistění domu je i asistence derazitera , má to však háček musí být je uvnitř domu kde ho již zatím nemám, venkovní prostory kolem domu a pomocné stavby nezahrnuje , takže pokud nechci riskovat ohrožení psa tak zbývají zvukové odpuzovače ,sítě atd . do díry jsem pouštěl vodu 1/2 hadicí plným proudem hodinu a nikde nevyběhly, díry jsen zacpal kameny a hadrem namočeným v benzínu a bylo to vyhrabané, zapěnění také nepomohlo, ty přístupnější jsem zalil betonem toho by tam vešlo dost . uvidíme co se bude dít dál