Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozsirenie bytovej rozvodnice

Potrebujem do bytovej rozvodnice pridat par isticov, ale je tam mala PEN svorkovnica na DIN liste. Je mozne take riesenie, ze dam na DIN listu 2 tieto svorkovnice vedla seba a potiahnem privod najprv do prvej a potom z nej priebezne do druhej? Alebo musi byt jedna ? Z prvej by siel naslene vodic na N mostik pre povodnu kabelaz, z druhej by siel na N mostik pre nove istice(chranic a veci okolo). Pripadne, je mozne v tej svorkovnici dat pod jednu skrutku viac vodicov? Fyzicky tam vojdu . . .

to je taka nejaka, ta tam uz bola, je tam v podstate to je PEN mosadzna lista v zelenom plaste nacvaknuta na din, samostatna PE tam nieje, aj ked je to nasledne rozdelene kvoli chranicu, N ano, ale PE vodice su privedene na svorkovnicu kde konci privodny PEN