Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno rj45 (UTP zásuvka) - jak vyvést vodiče ze zásuvky?

Zdravím, potřeboval jsem dnes vyvést tři vodiče ze zásuvky rj-45 (zásuvka na utp, potřebuju jen tři, využívám to k zapojení analogového čidla k arduinu), konkrétně jsem použil tady tento http://www.elfax.cz/d.H34420.utp-zasuvka-rj45-88-plosny-spoj-------------.html
Bohužel co se týče pájení jsem úplně neschopný, a co se týče plošných spojů ještě víc, nikdy jsem to nedělal, tak jsem chtěl prostě zkusit připájet vývody na rj s drátkem, což se mi nepovedlo a v procesu mi přestala fungovat pájka (až tak), tak se chci zeptat, jestli někdo neví jak si pomoct, nejlépe bez pájení, nebo jestli se dá někde sehnat rj45 který není do plošných spojů a dal by se tam jednoduše zacvaknout drátek?

Řešení:

Pájet přímo na konektor se moc nedá, respektive to chce šikovnost a pořád je to jen dočasné řešení (nožičky konektoru se brzy ulomí). Ale existují zásuvky na dráty, prakticky všechny, co se dávaji do zdi, stačí koupit to nejlevnější (jen namátkou koukám https://www.gme.cz/jednozasuvka-nad-omitku-1xrj45-utp ale jsou asi lepší obchody, gme má tento sortiment jen jako "přidruženou výrobu"). Taky je možné použít konektor s kouskem plošného spoje z něčeho vyřazeného (dělal jsem to tak dřív s USB).

Jak může přestat fungovat pájka nechápu.

Asi nejlepší postup na daný konektor je udělat si z drátu očko tak, aby tam vývod konektoru těsně prošel a toto očko připájet. Na tom se nedá nic zkazit, to musí zvládnout i začátečník. Ale jak jsem už napsal, je to řešení nouzové a dočasné, zásuvka na dráty bude lepší.