Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Benzinova sekacka - chvili po startu vypina

Zdravim, sekacka mi chytne hned na prvni natazeni. Potom tak 3 minuty sece a vypne. Po 5 minutach jde znovu nastartovat, ale vse se opakuje. Filtr je tam novy, zkouse jsem vysat benzin a dat tam novy, ale stale to zlobi.
Po startu to v pohode sece a pak to zacne pomalu usinat, jak kdyby tam prestal jit benzin. Ale za chvili, asi po vychladnuti, to zas hned chyti na prvni natazeni.

Bežné, laické problémy: Ucpaté trysky v karbesi.

Vylej benzín, odskrutkuj komplet karburátor, ktorý komplet ponor, zalej v skle pod víčkom uzatváracieho pohára na 96 hodín do acetónu, C6000 riedidla. (Nemusíš sa šparkať mikro drátmi v tryskách rozhodeného karbesa alebo tlakom, hadičkou prefukovať kanáliky s tryskami).

Úsady v tryskách sa časom rozmočia.

Je velice vhodné používať do benzínu aditívum, lebo okrem mazania ventilov, piestnych krúžkov, spaľovania zmesi, časom rozleptáva usadeniny v tryskách karbesa. (Bacha na pomery dávkovanie aditíva, ideálne na 5l bandasku pridať jednu malú moka lyžičku aditíva). https://lnk.sk/ppqv

Tieto lacné šmejdy nemajú na palivovom prívode sústavy presadené filtre PHM? https://lonater.sk/7999-thickbox_default/palivovy-filter.jpg

Podtlak v nádrži na základe zacpatého viečka uzáveru nádrže je takmer nonsen, nemysliteľný problém, i keď dávam za pravdu, všetko je medzi nebom a zemou možné, aj že si odložil "kosológ" echt na veko dierky rozvžachtlanú žvýkačku.