Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modrá skalice v bazénu

Zdravím, před zhruba dvouma týdny se mi povedla taková blbost.. Do bazénu jsem vysypal zhruba 250g modré skalice. Už jsou to dva týdny a voda je tak modrá že není vidět na dno. Nevíte čím by se dalo zbavit toho modrého zabarvení nebo jak neutralizovat tu modrou Skalici?

Děkuji

Skús kyselinu chlorovodíkovú 36%, min. 3litre, seknutý sediment, maglajz usadený z dna budeš nútený odsať vysávačom. Ak máš prietokový filter hnaný cez solárne panely tak sa voda prečistí na filtračných vložkách alebo na filtračnej kremeline.

Modrá skalica v takto slabom roztoku na pokožku ani slizniciam nevadí, len loknutie, napitie by mohlo spôsobiť miernu, individuálnu nevoľnosť.

Kašli na to a keep smilling sa kúp, časom sa skalica vyzráža a bočniciach a dne bazéna.

Ideálnejšie je používať namiesto modrej skalice do bazéna chlór, ChloraminT, je to biely prášok, jedno kg cca 10€, stačí raz do týždňa jedna kopcovitá, polievková lyžička ihneď po napustení (napúšťaní) čerstvej vody než sa začnú množiť prvé kolónie sinice, riasy, ktoré sú ešte okom neviditeľné v čerstvej vode, voda zdá sa číra napriek tomu, že už v nej pučí život. (Savo Original je drahé, potrebuješ raz do týždňa aspoň dva litre, aby sa zamedzilo rastu siníc).

Kyselina chlorovodíková je dobrá na úpravu vody snížením PH. S používáním opatrně. 3 litry? To odhaduješ podle čeho? Znáš objem bazénu?
Dávám na 20 kubíků začátkem sezóny 1 litr a PH se drží v ideálních hodnotách kolem 7 z původních cca 8,3. To napouštím bazén vodou ze studny. Každopádně základem kromě ideální hodnoty Ph je čistota bazénu. Méně je někdy více.