Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připevnění provizorní poličky na bílou stěnu

S těmi oboustrannými montážními páskami nemám dobré zkušenosti. Pokud se jedná o nějaký lehký obrázek a podobně, to snad ano, ale i ty se mi někdy, po určité době, uvolnily.
Ale podle mne, pokud je stěna s pevnou omítkou, tak bych spíše volil uchycení bodovým přilepením tmelem Mamut Glue. Stačilo by, na dobře očištěnou omítku (místo nesmí být prašné a nutno odstranit malbu), ve dvou větších bodech, u krajů poličky, nanést tmel a poličku pak na místo dobře přitlačit a vyrovnat. Mamut má částečně kontaktní schopnost, takže pokud bude zvolena dostatečná plocha a polička nebude moc těžká, je možné, že bude držet i sama, bez nutné aretace. Případně ji, do doby zatuhnutí (cca 24 hodin), jenom podepřít, aby váha nezatěžovala přímo spoj. V případě, že je nutno polici sejmout, je možné opatrně, dlouhým "lámacím" nožem, tlakem na něj, spoj ve tmelu, mezi policí a stěnou "proříznout" a uvolnit. Po uvolnění pak je možné zbytek tmelu ze stěny odstranit odlupováním.
Toto upevňování, právě menších poliček, plastových i dřevěných (zejména v kuchyni a v koupelně, i na obkladačky) jsem už vícekrát použil a zatím drží. ;-)

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny