Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracka candy - hazi chybu E08, ale mnohem casteji chybu E09

Zdravim!

Mame pracku candy. V nedeli zacla hazet E08, nasel jsem kody, sundal kryt, protocil motorem a sel objednat uhliky - byli fakt vojety. Dneska jsem je vymenil, jeden testovaci cyklus prani OK a od dalsiho cyklu to obcas hazi chybu E08, ale mnohem casteji chybu E09 - coz by mela byt chyba triaku. Na prvni pohled vypadal OK, multimetr nejakej pruraz neukazal, no preventivne jsem ho vymenil(misto BTA316-800 jsem tam dal BT137-800 z domacich zasob, ale prolitnul jsem datasheety a vcelku by to nemel byt rozdil - piny, proud G, napeti sedi, trochu nizsi dovolenej proud, ale to by tam stejne tect nemelo) a vysledek furt stejnej, pracka jede do finalniho zdimani, behemz neho asi po minute velkejch otacek zdechne.
Nemate nekdo nejaky napad, po cem jeste jit?

Změna předmětu, původně: Pracka candy (host)

Venuj sa najprv chybe E08. Malo by ísť nie o vadné uhlíky, ale o chybu snímača otáčok. A čo sa týka triaku - neviem si predstaviť také poškodenie tejto súčiastky, ktoré by sa prejavovalo spôsobom, ako opisuješ (chvíľu ide, chvíľu nejde...)

Možná blbost, ale není tam jen částečně přerušený vodič mezi motorem a deskou? Při ždímání jsou přece jenom vibrace... zatímco v klidu může přerušený vodič díky napružení držet kontakt, tak při ždímání už jsou síly příliš velké a může se krátkodobě vytřepat...

Primárně bych šel po konektorech, psals žes je čistils, ještě bych se asi díval, jestli jsou jednotlivé kontakty dostatečně napružené a asi bych zalomcoval s každým vodičem těsně u konektoru, mělo by být poznat, jestli pevně drží, nebo jestli "visí už jen na izolaci".