Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká ložiska do pračky

Dobrý den, můžete prosím, poradit, jaká ložiska patří do automatické pračky s předním plněním LG, například typ WD10390?

Oslovené servisy dávají ložiska s dvojitým opláštěním 2Z s tím, že to stačí, ale podle dostupné dokumentace by tam prý měly být s gumovým těsněním (rubber sealed) na obou stranách 2RS a navíc s kovovým krytím 2Z, například ložisko 6205 2RS 2Z a druhé 6206 2RS 2Z.

Dotaz: stačí pouze s kovovým krytím 2Z, nebo je lepší nebo nutné aby byly těsněné i gumou 2RS? Děkuji za rady a vaše zkušenosti.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Upřímě nevím jak vypadá ložisko 2RS a ještě kryté 2Z.-Možná že mě něco uniklo ale když se podívám do…
kap.dabac 27.05.2021 11:46
kap.dabac
Máte pravdu, jsou buď 2RS nebo 2Z. Na stránce https://www.astbearings.com/bearing-closures.html je p… poslední
náhodný 29.05.2021 22:31
náhodný

Upřímě nevím jak vypadá ložisko 2RS a ještě kryté 2Z.-Možná že mě něco uniklo ale když se podívám do ČSN,Tak tyto ložiska jsou jako samostatná RS a Z.Tak nevím .Možná jsou už normy staré a neplatí.

Máte pravdu, jsou buď 2RS nebo 2Z. Na stránce https://www.astbearings.com/bearing-closures.html je popis, cituji

2RS: Maximální provozní teplota je 240 ° F (což je 115,556 °C). Tento typ těsnění se dotýká vnitřního kroužku a poskytuje lepší ochranu v kontaminovaném prostředí než kovový štít. To však má za následek zvýšení točivého momentu a snížení maximální rychlosti ložiska. Některá maziva a chemikálie reagují s gumou.

2Z: Maximální provozní teplota je 450 ° F (což je 232,22 °C). Jelikož nedochází ke kontaktu s vnitřním kroužkem, nedochází k žádnému znatelnému dopadu na točivý moment nebo rychlost a provoz lze srovnávat s provozem otevřeného ložiska.

Ještě jednou děkuji všem rádcům, kteří přispěli svou radou a zkušenostmi.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru