Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na mravence

Ahoj všem, prosím o poradu. Co OPRAVDU funguje proti mravencům? Nevadí mně chemie, potřebuji se jich opravdu zbavit, dostali se do domu, asi pod polystyrénem. Klasický větší černý mravenec. Zkoušel jsem Bros, který kdysi fungoval, ale už není modrý, je asi ekologický, mravenci po něm jen tloustnou... Děkuji za rady.
Mravencům zmar! S.

Předmět Autor Datum
Občas si mravenci vytvoří cestičku po fasádě nahoru do okna. Cestičku pak stačí po délce trochu šplí…
Moas 25.05.2021 12:32
Moas
Musíš rozlišovať, nie je mravec ako mravec. Ideálne je granulovaná "otrova" v podobe jemného bieleh…
Nuda 25.05.2021 13:20
Nuda
Nevím, jak je to teď. Určitě je mnoho modernějších způsobů. Za mého mládí na to fungovala kostka cuk…
Lukas1982 25.05.2021 14:35
Lukas1982
Když už jsou tu zmíněny ty "babské rady", tak nám dobře proti mravencům zafungovala mletá skořice. K…
E. Horvath 27.05.2021 09:51
E. Horvath
Používám sprej (biolit) na mravence. Šplíchnout na místa, odkud lezou. Vydrží to asi 14 dnů.
Jan Fiala 27.05.2021 10:11
Jan Fiala
Likvidace mravenců v bytě nebo v domě.Je to marný ,je to marný, je to marný.Neznám nikoho komu by se… poslední
kap.dabac 27.05.2021 11:20
kap.dabac

Musíš rozlišovať, nie je mravec ako mravec.

Ideálne je granulovaná "otrova" v podobe jemného bieleho prášku drobných granuliek, ktorú si nanosia priamo do hniezdišťa k nakŕmeniu celej osady spolu so skotnou, nahonenou samicou:

https://www.vrabciak.sk/zahrada/ostatne/zahradkarske-potreby/pesticidy/pripravky-proti-mravcom/24064c

Na domáce, krpaté mravce, je účinný lepkavý gel v klietke, ktorý mravce olizujú a nosia medovinu do hniezda:

Bros "v plastovom puku" je dobrý, len ho niekedy majú predajcovia vyschnutý. Po vylomení páčiek s otvormi namoč na sec. celý bazmek do vlažnej vody a opatrne ho polož na utajené miesto do tmy, ticha. Gel sa vodou rozmočí. Mravce si slad nájdu podľa pachu.

Práve tento rok ma tiež napadli mravce, našli zapadnuté, prastaré, dávno načaté kdesi v kuchyni ovocné lentilky, tie dúhové, do ktorých vyslovene vylízali diery. Zrejme cucu v tvare "lentiliek" boli kvalitný prírodný produkt vyrobený z echt ovocnej šťavy. Lebo na načatý med v oblendanom skle pricucnutý k poličke skrinky na povrchu nešli, ani po mede neštekli. Ba od tohto "pravého včelieho" medu utekali, ako by bol prašivý, zrejme fejk z Číny, z čínskeho rafinovaného cukru.

Domáce mravce nežerú chleba, odrobinky, slaninu, orechy, múku, mjasá, rybinu, salámy, vuřty, chutné polouzeniny vyrobené z špiku kostí zo separátu Babiša... Len a len cecmajú sosákmi sladkú ovocnú šťavu. Do rána mi tie svine krpaté obsypali celý strapec bobulí položený na tanieri hroznového, konzumného "vína".

Lesné mravce sú všežravce, tie sa do chalupy neťahajú, ale vo fasáde, hranoloch, doskách, majú pré.

Nevím, jak je to teď. Určitě je mnoho modernějších způsobů.
Za mého mládí na to fungovala kostka cukru namočená v octu, dneska cukr s octem do víčka od zavařovačky nebo potom koupit takové ty pastičky z hobby marketu. Ještě je na to nějaký prášek, který se nasype tam, kde mravenci nejčastěji chodí, tam je to časově delší doba, ale už nemají potomky a uhynou.

Likvidace mravenců v bytě nebo v domě.Je to marný ,je to marný, je to marný.Neznám nikoho komu by se to podařilo.Pokud se dostanou do kvartýru tak je to napořád.Člověk je může trochu omezit ale to je asi tak všechno.Neexistuje žádný přípravek který by dokázal nemožné.Pokud někdo přežije na této planetě jadernou válku nebo jinou globální katastrofu tak tao bude "Mravenec" možná ještě Španělští Plzáci.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru