Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sytič na Křovinořezu

Ahoj,
Koupila jsem si Křovinořez benzinový VeGA C33.
Řeším sytič. Nikde v přiloženém návodu,ani na motoru jsem si nevšimla, jaká poloha sytiče je zapnutý, nebo vypnutý.
Za předpokladu,že během sečení trávy bude sytič pořád zapnutý,poškodí se tím něco?
Přiznám se, že ani nevím na co ten sytič je. Vím jen, že má sloužit ke startu motoru. Po nastartování však do jedné z poloh sytiče mi chcípne motor.

Sytic na krovinorezu je prachsprosta clonka s dirou. V jedny poloze je sani do motoru otevreny(resp. normalne regulovany skrtici klapkou a ta je ovlanana packou na rukojeti) - to je poloha bez sytice. No a ve druhy poloze se syticem ta clonka vjede do sani, namiri tou malou dirou proud vzduchu na trysku a timpadem dostava motor mnohem vic benzinu a ma bohatsi smes. To je dobry na nastartovani studenyho motoru, ale pracovat se s tim neda, chcipa to. Poskozeni motoru nehrozi, "uchlastani" ano - uchlastanej motor nejde nastartovat, ale tak za pul hodinky, hodinku se to opravi samo.

Velice, velice děkuji za odpověď. Hodně mi to pomohlo.
Pro mě jako pro ženu je důležité to, že nehrozí rozbití stroje při sečení se zapnutým sytičem.
Jen když to shrnu, zda jsem porozuměla.
Kdyby jsem měla zapnutý sytič,tak bych nemohla regulovat chod stroje pomocí spínače na rukojetí?
Při startu mi krásně naskočí a při přepnutí do druhé polohy sytiče mi motor chcípne a to je to čemu jsem nerozuměla.Myslela jsem si,že motor nemůže chcípnout i když je zapnutý, nebo vypnutý sytič.

Ten sytic tam posle prilis bohatou smes, obyvykle se to chova tak, ze si to pobublava, ale kdyz clovek stiskne tu paku na rukojeti, tak to chcipne. Ale na volnobeh by mel se syticem bezet...
Sytic slouzi jenom na nastartovani studenyho motoru za zimy. Kdyz je motor zahraty nebo je teplo, startuje to i bez nej. Kdyz by clovek sel sekat treba rano v rijnu, tak ten sytic zapnout, nastartovat a vicemene ihned sytic vypnout. Ale obcas je to trochu magie, treba moje motorovka se syticem jet nechce, ale bez pokusu nastartovat se syticem taky nechytne.
Dvoutakt jde znicit jenom tim, ze tam clovek nenamicha olej, to je pak rychly konec. Jinak nic zasadniho nehrozi.