Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba komína svépomocí

Dobrý den všem, budu na chalupě stavět nový zděný komín (stavebnice). Bude procházet palachovým dřevěným stropem. O kolik mám ve dřevěném stropě udělat větší díru? A bude to pak stačit ofoukat pěnou nebo raději tvrdou izolaci?
A prostup na střechu bude stejný? Zase zakrátit latě, aby nebyli u komína?

Díky

Podľa vyhlášky je nutné veškeré laťovanie, hranoly z dreva odsadiť s medzerou 50mm od nosného telesa vymurovaného komína.

Vonkajšok komína pod sedlovou strechou je nutné "okožovať" vápenocementovou, nepriedyšnou omietkou.

Priestor, medzery po omietnutí komína v priestoroch podkrovia je možné vhodnou nehorľavou penou vyplniť medzi drevnou hmotou a komínom. Čo dovoľuje vyhláška aj revízny technik, kominári.

Dnes sa robia výhradne telesá komínov vyplnené (obmurované) s vzájomne nadpojenými, fest utesnenými vložkami z hladkého matroša, (antikoro plech, silikáty apod.), ktoré sú uložené v dilatačnom lôžku vhodného rozťažného materiálu kvôli tepelnej rozťažnosti vložky, aby nebola v priamom styku s nosným komínom.

Tieto komínové vložky nesmia byť napevno zaliate maltou ani natesno obmurované, lebo by komín po vertikále časom prdol, praskol.