Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí vodárna

Dobrý den, máme na chajde domácí vodárnu s tlakovou nádobou AQUATRADING VAO 35 a tlak kolísá , chvíli jede jakoby na plný výkon, pak se skoro zastaví a zase se rozjede, nádobu jsem do tlakoval dle postupů na síti, a jednou už jsem měnil přírubu, byl asi po zimě prasklá v závitu....
Při tom do tlakování si nejsu úplně jistý s tím spodním tlakem a postupoval jsem dle příkladu
Příklad : Tlakový spínač zapíná čerpadlo při tlaku 2 bary. Vypíná při 3,5 bar.
Zapínací spodní tlak je 2 bary, od něj odečteme - 0,2 baru = 1,8 bar.

chápu to dobře .....Zapínací spodní tlak .......je když sleduju tlakoměr, ručička klesá a když se zapne jde nahoru.....

předem dik

Ak má v sebe pryžový vak na vzduch musí byť patrične natlakovaný kompresorom alebo hustilkou.

Môže byť vak deravý. Máš úniky vody, apod.

Skontroluj ucpávku na hriadeli čerpadla či nenasáva falošný cug (vzduch), či tesní, či netečie okolo hriadeľa.

Môže byť vadný tlakový spínač, obsahuje dve pružinky, spodný zapínací a horný vypínací (malá pravdepodobnosť).