Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Strunová sekačka AKU vs 230V

Ahojte,
odchází mi strunovka (nějaký levný šit z hobbymarketu) kterou dosekávám okraje zahrady, kameny na mezi atp.

Pokukuju po 230V https://www.alza.cz/hobby/bosch-art-24-d4744831.htm (400W) a tak trochu zvažuju, jestli nepřejdu na "AKU", protože zahrada není úplně prťavá a odvíjet 30m prodlužovák je otrava (ale stejně to musím dělat kvůli "velké" sekačce). Aku varianta se mi pozdává tato - https://www.alza.cz/hobby/bosch-easygrasscut-18-260-d5555472.htm - ale nikde se mi nedaří najít info o příkonu motoru. Při udávané době chodu 50min, napětí akumulátoru 18V, 2Ah baterce a "nižší než 100% účinnosti" to zhruba vychází na příkon motoru 30W... Je mi samozřejmě jasné že 230V motor a 18V motor jsou úplně jiné konstrukce, jinak efektivní... ale neumím si představit, že by se 30W DC motor byť jen přiblížil 400W AC motoru.

Má někdo nějakou praktickou zkušenost, srovnání? Na zahradě nemám anglický trávníček, je to spíš taková "luční směs", kterou se snažím víceméně jednou za dva týdny zakrátit.

Díky.

Mám zkušenost s tou ParkSide sekačkou (550W). Smysl má až se 20V 4Ah akumulátorem, jinak to dlouho nevydrží.
Taky mám luční směs a počítej s tím, že budeš muset postupovat hodně pomalu ve srovnání s čímkoliv neakumulátorovým. Jakmile narazíš na hustější trávník, tak se zpomalí. Ale já to srovnávám s benzínovým křovinořezem. Pokud to víc přeroste, vím, že musím křovinořezem, protože bych se jinak hodně nadřel.